Co można skonsolidować i połączyć w jeden kredyt?

Co można skonsolidować i połączyć w jeden kredyt? Czy można skonsolidować wszystkie kredyty? Czy pożyczka ratalna zaciągnięta w firmie pożyczkowej przez internet może być skonsolidowana z pożyczką gotówkową bankową?

Uwzględnić należy to, że banki samodzielnie prowadzą politykę kredytową, co jest kluczowe w odpowiedzi na powyższe pytania. W związku z tym, samodzielnie ustalają nie tylko to, co można skonsolidować, ale i również decyduję o wszystkich innych warunkach kredytowania (zgodnie jednak z obowiązującymi przepisami prawa).

Najczęściej konsolidowane są kredyty i pożyczki gotówkowe. W teorii konsolidacja kredytowa może obejmować również pozostałe kredyty i pożyczki:

Kto powinien pomyśleć nad kredytem konsolidacyjnym?

Dłużnik z negatywną historią kredytową, kiedy banki wysyłają monity z wezwaniami do zapłaty rat? To już stanowczo za późno, aby rozważać konsolidację kredytów. W zasadzie możliwość wzięcia jakiegokolwiek kredytu bankowego będzie wówczas niemożliwe.

Aby przeciwdziałać takiej sytuacji należy działać szybko, stanowczo, ale i rozważnie. Pamiętajmy po pierwsze, że żaden kredyt konsolidacyjny nie kredytem oddłużeniowym. Jest to błędna interpretacja tego produktu kredytowego.

Można napisać więcej, że zadłużenie po konsolidacji kredytowej się zwiększa, ponieważ z nowym kredytem związane są koszty kredytowe.

Przede wszystkim jest to kredyt celowy i charakteryzuje się tym, że pozwala "połączyć" wybrane zobowiązania bankowe w jeden kredyt. Tak, owszem, korzystają z niego osoby zadłużone, ale zaciągają go nie po to, aby pozbyć się zadłużenia, ale po to, aby skonsolidować kredyty w jeden. Jednocześnie wydłużając czas kredytowania można zmniejszyć wysokość raty kredytowej, tak, aby łatwiej poradzić sobie z obsługą zadłużenia.

To często powtarzane "połączenie" to nic innego jak konsolidacja przy pomocy kredytu konsolidacyjnego.

To w takim razie, kto powinien rozważać konsolidowanie kredytów? Kredytobiorcy, którzy:

Przeczytaj również: Tani kredyt konsolidacyjny prowizja kredytowa - czy prowizja ma wpływa na całkowity koszt kredytu i w jakim stopniu?© 2023 Oferta Banków ofertabnkow.pl

 
Ta strona korzysta z plików cookie. Klikając "Zgadzam się", wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie zgodnie z naszą Polityką prywatności.