Gdzie wziąć kredyt konsolidacyjny?

Zastanawiasz się gdzie wziąć kredyt konsolidacyjny? Tam, gdzie jest najtaniej! W banku rzecz jasna, który zaproponować może wszystkim najlepsze warunki kredytowania, zwłaszcza pod względem ceny takiego zobowiązania.

gdzie wziąć kredyt konsolidacyjny

Jednak należy mieć zawsze „z tyłu głowy”, że każdy kredyt kosztuje i nie będzie to tanie zobowiązanie. I nie jest wyjątkiem również kredyt konsolidacyjny.

Jednak nie jesteśmy skazani tylko na jedną opcję kredytową, ponieważ propozycji kredytowych jest całkiem sporo. Podobnie zresztą jak i narzędzi czy sposobów pozwalających dokonać najlepszego (?) wyboru.

Przy czym od razu należy zaznaczyć, że wszelkiego rodzaju internetowe rankingi kredytowe, porównywarki kredytów czy zbiór opinii zamieszczanych przez innych konsumentów, nie gwarantują najlepszego i najtańszego kredytu.

Decyzję kredytową bank podejmuje indywidualnie, co oznacza, że najważniejszym kryterium decyzji kredytowej, jest ocena kredytowa – zdolność i wiarygodność kredytowa. Są to ściśle określone warunki, które należy spełnić, aby kredyt otrzymać A tego nie uwzględnia żaden ranking czy porównywarka.

Jeżeli chcesz samodzielnie, w pełni świadomie dokonać wyboru kredytu konsolidacyjnego, to przede wszystkim należy: 1. zapoznać się z propozycjami kredytowymi, 2. wybrać maksymalnie 2-3 banki. 3. porównać oferty pod względem ceny.

Banki: gdzie wziąć kredyt konsolidacyjny

Oferta banków, jeżeli chodzi o kredyt konsolidacyjny nie jest wcale najmniejsza. Można wyróżnić zarówno kredyty konsolidacyjne, jak i pożyczki konsolidacyjne.

Pożyczki konsolidacyjne bankowe są przelewane na konto bankowe pożyczkobiorcy, który sam spłaca wybrane kredyty i pożyczki. Natomiast w przypadku kredytu konsolidacyjnego pieniądze na konto kredytobiorcy nie są przelewane i to bank samodzielnie spłaca wierzycieli.

Porównanie kredytów dostępnych w bankach można zacząć poniżej. Z każdym z poniższych banków można się skontaktować w sprawie kredytu (szybki formularz online).

Zapamiętać należy jedno: zanim podpiszesz umowę z bankiem o kredyt, należy ją przeczytać. Jeszcze wcześniej, bank przedstawi ofertę kredytu konsolidacyjnego (zakładając, że ocena kredytowa wypadnie pozytywnie) i otrzymasz Formularz Informacyjny. Znajdą się tam informacje dotyczące kosztów kredytowych, zarówno elementarnych, jak i kosztu całkowitego.

Mając dwa takie formularze z dwóch różnych banków, można szybko odpowiedzieć na pytanie gdzie wziąć kredyt konsolidacyjny. Z pewnością jedna z ofert bankowych będzie korzystniejsza.

Porównując kredyty konsolidacyjne na podstawie ceny, aby otrzymać miarodajne wyniki, należy porównywać kredyty (pożyczki) z takimi samymi parametrami: co do wysokości kredytu, czasu spłaty, rodzaju rat (stałe, malejące).

Koszt konsolidacji kredytów

Koszt występuje zawsze przy każdym kredycie. Czy to jest kredyt konsolidacyjny czy samochodowy, koszt, mniejszy czy większy, zawsze wystąpi. No w końcu bank również musi zarobić…

Ponieważ jednak banki konkurują ze sobą (i na szczęście dla ich klientów), to i starają się uatrakcyjnić swoje oferty. Zwłaszcza zależy im na nowych klientach, dlatego tak dużo ofert promocyjnych z dość – to trzeba przyznać – atrakcyjnymi warunkami kredytowymi. Nie powinno nam jednak umykać, to co zostało już napisane powyżej: należy w miarę możliwości porównać oferty kredytów pod względem ceny.

Czy konsolidacja kosztuje? Nie. Konsolidacja kredytów nie kosztuje, ale kredyt konsolidacyjny tak. Najważniejsze czynniki, które wpływają na jego cenę (koszt), to: oprocentowanie – odsetki (w sposób istotny), prowizja banku za udzielenie kredytowania (w ofertach promocyjnych wynosi bardzo często 0%), koszty dodatkowe, np. ubezpieczenie.

Przy kredycie konsolidacyjnym szczególną uwagę należy zwracać na jego oprocentowanie nominalne. Jest to podstawowy element, jaki wpływa na koszt całkowity kredytu. Dzieje się tak z jednego podstawowego względu: udzielany jest na dłuższy czas.

Nie ma bowiem innej skutecznej metody na zmniejszenie raty kredytowej, jak tylko wydłużenie czas jego regulowania. Im więcej miesięcznych rat, tym będą one mniejsze, ale i jednocześnie będzie rósł koszt zapłaconych odsetek.

Wysokość zapłaconych odsetek zależy oczywiście od wysokości oprocentowania nominalnego kredytu, ale należy pamiętać również o wysokości udzielonego kredytowania, wspomnianym czasie spłaty czy rodzaju rat.

Opłaca się kredyt konsolidacyjny i konsolidowanie kredytów?

Być może zastanawiasz się już na koniec nad tym, nie gdzie wziąć kredyt konsolidacyjny, ale czy opłaca się konsolidowanie kredytów. Nie, nie opłaca się. W końcu jest to kredyt z kosztami kredytowymi i zapłacisz ostatecznie więcej niż pożyczasz.

Jednak niekiedy konsolidacja kredytów jest po prostu konieczna. Nie ma innej możliwości, aby obniżyć ratę kredytową, zmniejszyć wydatki w domowym budżecie i odzyskać płynność finansową. Mniejsza rata kredytowa, to także i większa zdolność kredytowa, a tym samym i możliwość dodatkowej gotówki ramach kredytu (powyżej również sprawdzisz gdzie wziąć kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką).

Każda decyzja finansowa, a w tym przypadku kredytowa, musi być przemyślana i uwzględniać NASZĄ indywidualną sytuację. Korzystając z jakiegokolwiek instrumentu kredytowego, musimy zrozumieć mechanizm jego działania, aby w za kilkanaście miesięcy nie wpędził nas w kłopoty finansowe.