Ile kredytów można skonsolidować w banku?

Ile kredytów można skonsolidować w banku w ramach przeprowadzanej konsolidacji? Minimum dwa kredyty (pożyczki), ale "przenieść" można również jeden kredyt i dokonać konsolidacji. Jak to jest możliwe?

Konsolidacja zadłużenia, czyli konsolidacja kredytów jest przeznaczona dla osób, które są zadłużone. Truizm. No, tak. Ale dużo osób zadaje pytania: kto może skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, jakie produkty można "łączyć" i co daje kredyt oddłużeniowy?

Pytań jest zawsze bardzo dużo, ale należy już na samym początku zaznaczyć, że:

1. Kredyt konsolidacyjny nie jest kredytem oddłużeniowym. Nie na takiego kredytu, tak po prostu. Jest to błędna nomenklatura, bo jeżeli byłoby to stwierdzenie prawdziwe, że kredyt konsolidacyjny, to kredyt oddłużeniowy, to oznaczałoby, że po konsolidacji nie mamy żadnego zadłużenia.

2. "Łączenie" kredytów, "zamiana" kredytów - potoczne sformułowania dotyczące konsolidacji kredytów. Ĺ»aden produkt nie jest bowiem łączony czy zamieniany na jeden, ale wybrane zobowiązania są spłacane nowym kredytem - kredytem konsolidacyjnym.

Co możemy skonsolidować? W teorii wszystkie produkty kredytowe spłacane w bankach:

Dlaczego w teorii? Bo to bank określa co można skonsolidować i na jakich zasadach.

Na przykład w ofertach promocyjnych dla nowych klientów, banki wykluczają niektóre produkty kredytowe, w tym te, które są spłacane w banku oferującym kredyt konsolidacyjny.

Istotna kwestia jeszcze: co z konsolidacją pożyczek niebankowych? Niekiedy można się spotkać z opinią, że można jest włączyć do konsolidacji.

Nie można skonsolidować produktów zaciągniętych w firmach pożyczkowych. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby je wcześniej spłacić. W tym celu należy skorzystać z dodatkowej gotówki, którą można otrzymać w ramach KREDYTU KONSOLIDACYJNEGO lub wybrać POŻYCZKĘ KONSOLIDACYJNĄ bankową.

Po wytypowaniu zobowiązań, które zamierzamy spłacić, najlepiej zapytać się doradcy bankowego, czy można je włączyć do konsolidacji.

Konsolidacja jednego kredytu

Zostało napisane na samym początku, że można "przenieść" jeden kredyt i dokonać konsolidacji. Ale z drugiej strony, konsolidacja kredytowa, to minimum dwa kredyty… To gdzie leży prawda?

Nie ma nic sprzecznego w powyższych stwierdzeniach. Ale jak to wygląda z tym jednym zobowiązaniem? To proste:

Jeżeli "przeniesiemy" do innego banku jeden kredyt i skorzystamy z dodatkowej gotówki, to mamy do czynienia z konsolidacją kredytów. Ta "dodatkowa gotówka", to nic innego, jak pożyczka gotówkowa udzielana przez bank na dowolny cel, i które jest włączona do konsolidacji. I tajemnica konsolidacji jednego kredytu została wyjaśniona.

Innym kredytem jest kredyt refinansowy i nie ma nic wspólnego z kredytem konsolidacyjnym. W przypadku kredytu refinansowego zaciągany jest nowy kredyt i spłacany stary - tylko jeden i najczęściej dotyczy to kredytów hipotecznych.

A jak oszacować wysokość kredytu konsolidacyjnego, który będzie nam potrzebny? Należy wytypować zobowiązań, które mają zostać spłacone i podliczyć raty pozostające do uregulowania. Jeżeli ma to być również limit w koncie ROR, to dodajemy do sumy rat kredytowych.

Kto spłaca kredyty w konsolidacji?

A to zależy. Jeżeli wybrany zostać kredyt konsolidacyjny, to robi to bank przeprowadzający konsolidację. Z nowego kredytu spłaca wierzycieli. Natomiast, jeżeli jest to pożyczka konsolidacyjna, to pieniądze są przelewane na konto pożyczkobiorcy, która samodzielnie zamyka zobowiązania. Ma na czas wyznaczony przez bank i najczęściej musi przedstawić potwierdzenie spłaty zobowiązań.

Co w takim razie wybrać? Kredyt konsolidacyjny czy pożyczkę konsolidacyjną (bankową)? To już jest indywidualna decyzja. Pożyczka konsolidacyjna - przede wszystkim w ofertach promocyjnych - daje znacznie większe możliwości skonsolidowania zobowiązań. W ten sposób można "pozbyć" się drogich limitów w ROR, zadłużenia na kartach kredytowych czy niebankowych pożyczek. Zwłaszcza limity i zadłużenie na kartach jest, delikatnie mówiąc, niekomfortowe - odsetki za niespłacany kapitał są naliczane, my tego na co dzień, nie zauważamy, a płacić trzeba.



© 2023 Oferta Banków ofertabnkow.pl

 
Ta strona korzysta z plików cookie. Klikając "Zgadzam się", wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie zgodnie z naszą Polityką prywatności.