Jak dostać kredyt na skonsolidowanie kredytów?

Jak dostać kredyt na skonsolidowanie kredytów? Pomyślałeś już wcześniej o takim rozwiązaniu? Im więcej zaciągamy kredytów i pożyczek, tym trudniej jest nam je spłacać. Wysokość rat rośnie, a pieniędzy wcale nie przybywa. A jak dojdą jeszcze pożyczki pozabankowe, z których zdecydujemy się spłacać raty i pożyczki? W ostatecznym rozrachunku zakończy się niewypłacalnością i kłopotami finansowymi.

jak dostać kredyt na skonsolidowanie kredytów

Czy jest jakiś skuteczny sposób na poradzenie sobie z wieloma ratami? Temat sugeruje, że może to być kredyt konsolidacyjny. Ale zanim się nim zajmiemy, to pamiętajmy o tym, aby w momencie pojawienia się problemów z terminową spłatą jednego kredytu, a najlepiej zanim to jeszcze nastąpi, jak najszybciej skontaktować się z bankiem.

Kiedy bank wyśle do nas pismo, to może być już za późno, aby negocjować nowe warunki spłaty kredytu czy na przeprowadzenie konsolidacji. Bank może nam wówczas wypowiedzieć umowę kredytową i konieczna będzie jednorazowa spłata zadłużenia.

Jak dostać kredyt na skonsolidowanie kredytów? Skontaktuj się z bankiem

W przypadku kiedy mamy zdolność kredytową, istnieje jeszcze duża szansa, aby nasze zobowiązania połączyć w jeden kredyt. Jest to dobre rozwiązanie tej złej sytuacji. Kredyt konsolidacyjny pozwala bowiem połączyć wybrane kredyty i pożyczki bankowe w jeden nowy kredyt.

Ważna jest przy rozpatrywaniu wniosku kredytowego, a taki należy złożyć również, zdolność i wiarygodność kredytowa, czyli ogólna ocena kredytowa.

Pieniędzy z kredytu konsolidacyjnego nie dostajemy na rachunek bankowy, tylko bank środki z kredytu konsolidacyjnego przelewa na konta poprzednich wierzycieli. Spłaca w ten sposób wszystkie nasze zobowiązania finansowe. Ale tylko te zobowiązania, które zostały zaciągnięte w bankach (oraz niekiedy również zadłużenie w SKOK-ach). Zamiast wielu kredytów i pożyczek gotówkowych, samochodowych, niespłacanych limitów, mamy jeden kredyt. Kredyt konsolidacyjny.

Korzyści z konsolidacji kredytów, a z kredytu konsolidacyjnego?

Żaden kredyt lub pożyczka nie jest idealnym rozwiązaniem, ale może pomóc, kiedy potrzebna jest gotówka. W przypadku kredytów konsolidacyjnych, plus jest taki, że po konsolidacji spłacać będziemy jeden kredyt zamiast kilku. Jeżeli wszystkie produkty kredytowe zostaną spłacone.

Po drugie: całe zadłużenie jest obsługiwane tylko przez jeden bank.

Po trzecie: rata kredytowa jest niższa niż suma rat, które płaciliśmy do tej pory.

Są dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych

Jeden z kredytów konsolidacyjnych jest bardziej popularny, a drugi mniej.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny

Zdecydowana mniejszość kredytów konsolidacyjnych, które są oferowane przez banki, to kredyty konsolidacyjne hipoteczne. Nie mieszkaniowe, tylko hipoteczne. Zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości (mieszkanie, dom, inna nieruchomość). Taki kredyt umożliwia uzyskanie oprocentowania znacznie niższego niż te, które obowiązuje we wszystkich lub w części starych zobowiązań.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy

Jeżeli nie mamy nieruchomości, to można ubiegać się o popularny i łatwiej dostępny kredyt konsolidacyjny gotówkowy. Będzie on droższy od hipotecznego, ale i tak pozwala na obniżenie raty kredytowej. Jest to możliwe poprzez wydłużenie okresu spłaty kredytu (przy dużych konsolidacjach do 10 lat), a i samo oprocentowanie takiego kredytu powinno być niższe, niż przy kredycie gotówkowym.

Kredyt konsolidacyjny na spłatę chwilówek
Banki oferują tylko kredyt konsolidacyjny na spłatę zobowiązań kredytowych w bankach i ewentualnie SKOK-ach. Nie uzyskamy w banku kredytu konsolidacyjnego na chwilówki czy inne pożyczki pozabankowe, np. ratalne.

Jest jednak pewne rozwiązanie, które pozwoliłoby spłacić pożyczki zaciągnięte w firmach pożyczkowych. Warunki jest oczywisty: odpowiednia zdolność kredytowa i pozytywny BIK. Mając zadłużenie w kilku bankach z tytułu kredytów i pożyczek oraz pożyczki pozabankowe możemy kredytem konsolidacyjnym z dodatkową gotówkową skonsolidować zadłużenie i spłacić firmy pożyczkowe. Banki coraz częściej w ramach takiego kredytu oferują dodatkową gotówkę. Jest to inaczej pożyczka udzielana przez bank i która jest konsolidowana w ramach kredytu.

Decydując się na pożyczkę konsolidacyjną bankową, kiedy mamy większą możliwość spłacenia zobowiązań, niekiedy również środki z niej uzyskane można przeznaczyć na spłatę niebankowych zobowiązań.

Nic ma jednak nic za darmo, bo zaciągnięcie nowego kredytu lub pożyczki i tak będzie kosztować.

Kredyt konsolidacyjny gdzie najlepiej?

Z pewnością żaden ranking kredytów konsolidacyjnych nie jest drogowskazem informującym: o tak! Tutaj numer jeden spośród kredytów konsolidacyjnych jest najtańszy.

To może porównywarka kredytów konsolidacyjnych lub jakiś inny kalkulator? To również nie jest sposób na wyszukanie najlepszej oferty. Dlaczego? Zwróćmy uwagę, że banki przedstawiając ofertę zaznaczają, że „przyznanie i warunki kredytu uzależnione są od pozytywnej oceny zdolności i wiarygodności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy„. A to tylko oznacza, że im lepsza ocena dokonana przez bank, tym lepsza powinna być końcowa oferta.

Kredyt konsolidacyjny z pewnością wpłynie na poprawę płynności finansowej, zwiększenie zdolności kredytowej oraz na poprawę obsługi długu. Ale będziemy go spłacać znacznie dłużej i drożej niż gdybyśmy spłacali pojedynczo nasze kredyty i pożyczki przed konsolidacją.

Informacje dodatkowe dotyczące kredytów i pożyczek konsolidacyjnych można znaleźć również w serwisie kredytyporownywraka.pl.