Konsolidacja kredytów 10 tys. zł

Konsolidacja kredytów 10 tys. zł – połącz kilka wybranych kredytów i pożyczek w jeden kredyt konsolidacyjny i obniż w zdecydowany sposób nową ratę.

kredyt konsolidacyjny 200 tys. zł oferta banków

Konsolidacja kredytów właśnie na tym polega – redukowaniu liczby spłacanych zobowiązań do minimum, przy jednoczesnym wydłużaniu czasu spłaty w celu zmniejszenia raty kredytowej.

O kredyt lub pożyczkę konsolidacyjną na 10 tys. zł zapytasz w poniższych bankach. Sprawdź również ile (orientacyjnie) wyniesie rata kredytowa.

Kredyt konsolidacyjny niekoniecznie pozwoli wyjść z tzw. spirali zadłużenia. Można owszem skonsolidować kredyty w jeden i w ten sposób mieć tylko jedno zobowiązanie w jednym banku.

Jeżeli zmniejszymy ratę kredytową, ale zaczniemy znowu zaciągać pożyczki (bo mniejsza rata oznacza większą zdolność kredytową), to ponownie za kilka miesięcy pojawią się kłopoty finansowe.

Kredyt konsolidacyjny nie jest antidotum na źródło kłopotów finansowych.

Spłacanie kilku rat w miesiącu jest dużym wyzwaniem, ale można sobie z tym poradzić, nawet poprzez ograniczenie częściowe niektórych wydatków. Chociażby przez czas, kiedy jeden z kredytów nie zostanie w całości spłacony. Wówczas strona wydatkowa automatycznie się zmniejszy.

Gorzej jest oczywiście wówczas, kiedy wydatki domowe – suma aktualnych rat i koszty utrzymania – są tak duże, że grozi nam utrata płynności finansowej. Wówczas połączenie kredytów i zmniejszenie raty wydaje się niezbędne.

Należy mieć jednak przy tym świadomość, że decyzja o konsolidacji, to decyzja o zaciągnięciu nowego kredytu. Co prawda jest przeznaczony tylko na spłatę innych zobowiązań, a nie na cele związane z konsumpcją, ale jednak. I w tym przypadku bank podejmując decyzję weźmie pod uwagę zdolność i wiarygodność kredytową.

Konsolidacja kredytów 10 tys. zł. Jaka będzie rata?

Rata kredytowa uzależniona jest od parametrów danej oferty. Oprocentowanie, prowizja, koszty dodatkowe czy ubezpieczenie, to wszystko wpływa nie tylko na koszt całkowity kredytu, ale i na wysokość raty.

I oczywiście czas kredytowania jest ważny. Przyjmijmy jednak pewne założenia, które pozwolą nam wyliczyć ratę. Jest to zatem kredyt konsolidacyjny na 10 tys. zł, a oprocentowanie wynosi 12,59% i odsetki są jedynym kosztem. Raty są równe.

Kredyt konsolidacyjny 10 tys. zł. RSO 12,59%. Raty równe.

  • 2 lata: 473,49 zł,
  • 3 lata: 334,97 zł,
  • 4 lata: 266,24 zł,
  • 5 lat: 225,44 zł.

I tak jak można było przypuszczać: dłuższy czas spłaty, tym mniejsza rata

Konsolidacja kredytów 10 tys. zł. Jaki będzie koszt kredytu?

Ważny jest również i koszt całkowity kredytu. Jeżeli przyjmiemy takie same założenia – oprocentowanie 12,59% i tylko koszt odsetkowy – to kwota, którą musimy dodatkowo oddać, wyniesie:

Kredyt konsolidacyjny 10 tys. zł. RSO 12,59%. Raty równe.

  • 2 lata: 1 363,87 zł,
  • 3 lata: 2 058,85 zł,
  • 4 lata: 2 779,74 zł,
  • 5 lat: 3 526,24 zł.

Nie może być zatem inaczej: ima dłużej jest spłacany kredyt, tym mniejsza rata, ale i więcej do oddania poza pożyczonym kapitałem.

Kredyt gotówkowy na 10 tys. zł w ofercie banków. Najnowsze propozycje banków. O konsolidacji kredytowej dodatkowe informacje: Kiedy wybrać konsolidację kredytów i wziąć kredyt konsolidacyjny.