Konsolidacja kredytu hipotecznego z gotówkowym

Konsolidacja kredytu hipotecznego z gotówkowym? Jest oczywiście możliwa i mamy z nią do czynienia wówczas, kiedy jednym z konsolidowanych kredytów jest kredyt hipotecznych (mieszkaniowy).

konsolidacja kredytu hipotecznego z kredytem gotówkowym

Poniżej znajduje się lista banków i propozycji kredytowych, przede wszystkim są to kredyty konsolidacyjne gotówkowe, ale nie ma najmniejszego problemu, aby zapytać również o konsolidację hipoteczną.

Jeżeli jednym z konsolidowanych kredytów jest kredyt hipoteczny (pożyczka hipoteczna) lub zabezpieczeniem konsolidowanych zobowiązań jest hipoteka na nieruchomości, to wnioskujemy o kredyt konsolidacyjny hipoteczny.

Kredyty i pożyczki można „przenieść” do innego banku, a propozycji kredytowych jest całkiem dużo, ale należy szukać propozycji promocyjnych, np. bez prowizji czy z mniejszym oprocentowaniem.

Jeżeli płacisz w każdym miesiącu po kilka rat kredytowych, a do tego dochodzi dodatkowo zadłużenie w kartach kredytowych, niespłacany limit w koncie i tak ogólnie, czujesz, że raty kredytowe stały się zbyt dużym obciążeniem domowego budżetu, to być może jest to najwyższy czas, aby rozważyć połączenie kredytów w jeden.

Kredyt konsolidacyjny do nawet i 250 000 zł jest możliwy nawet w przypadku konsolidacji gotówkowej (bez zabezpieczenia na hipotece). Okres kredytowania w tym przypadku nie przekracza jednak 10 lat.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny, to natomiast znacznie większa kwota konsolidacji i czas spłaty nawet i 25 lat.

Zestawienie kredytów konsolidacyjnych w bankach:

Więcej informacji o kredytach i pożyczkach konsolidacyjnych oraz rozszerzenie poruszonego tematu, znajdziesz także w artykule: https://kredytyporownywarka.pl/konsolidacja-kredytu-gotowkowego-i-hipotecznego-czy-mozliwa/ oraz w pozostałych materiałach informacyjnych.


Do każdego banku można wysłać formularz kontaktowy, a przedstawiciel z banku przedzwoni. Zapytaj wówczas czy jest możliwa konsolidacja kredytu gotówkowego z kredytem hipotecznym.

Kredyty konsolidacyjne hipoteczne i gotówkowe, a kalkulator kredytowy

Należy wziąć jednak pod uwagę, że konsolidacja kredytu gotówkowego z hipotecznym, podobnie jak każda inna konsolidacja, to przeważnie droższy kredyt. Dlaczego?

Po pierwsze, z każdym kredytem wiążą się koszty kredytowe: co najmniej odsetki. Z konsolidacją hipoteczną są związane nie tylko koszty ponoszone na rzecz banku, ale również mogą wystąpić pozabankowe, np. wycena nieruchomości czy wpis hipoteczny.

Po drugie, znaczne obniżenie raty kredytowej jest możliwe przede wszystkim poprzez wydłużenie okresu kredytowania, a to oznacza wzrost kosztów odsetkowych.

Należy zawsze pamiętać, że nie warto jest korzystać z kalkulatorów kredytów konsolidacyjnych. Z tego powodu, że występują dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: gotówkowe i hipoteczne.

Korzystając zatem z kalkulatora kredytów konsolidacyjnych gotówkowych, otrzymamy całkowicie różne wyliczenia rat i kosztów całkowitych niż dla kredytu konsolidacyjnego hipotecznego.

Dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: hipoteczne i gotówkowe

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy jest zbliżony do kredytu gotówkowego. Różnica?

1. We wniosku kredytowym wyszczególnia się zobowiązania, które zamierzamy skonsolidować.
2.Najczęściej jest niżej oprocentowany, a odsetki kredytowe, to czasami jedyny koszt kredytu.

Pieniędzy z kredytu konsolidacyjnego nie otrzymujemy na konto bankowe. Wcześniej bank spłaca wierzycieli, a następnie na tą kwotę udziela finansowania. Jeżeli jest to kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką, to te dodatkowe środki są wypłacane na rachunek. Natomiast w przypadku pożyczki konsolidacyjnej bankowej jest odwrotnie: pieniądze otrzymujemy na konto i mamy określony czas na spłatę wybranych zobowiązań.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny to konsolidacja kredytów, w którym jednym z konsolidowanych kredytów jest kredyt hipoteczny (mieszkaniowy) lub zabezpieczeniem takiego kredytu jest nieruchomość. Taki kredyt, w przeciwieństwie do kredytu konsolidacyjnego gotówkowego, może być udzielony na kwotę przekraczającą 200 tys. zł, a czas spłaty może być rozłożony nawet i na 25 lat.

Konsolidacja kredytu gotówkowego z hipotecznym jest możliwa w zakresie konsolidacji hipotecznej.

Ocena kredytowa: zdolność i wiarygodność kredytowa, a kredyt konsolidacyjny

W wielu przypadkach przedstawiona oferta kredytowa zależy również od jego zdolności i wiarygodności kredytowej, czyli od całościowej oceny kredytowej.

Żaden kalkulator zdolności kredytowej takiej oceny nie wystawi. Może to sprawdzić i ocenić wyłącznie bank. Aby dowiedzieć się czy otrzymamy kredyt konsolidacyjny i na jakich warunkach, to najlepszym krokiem jest kontakt w sprawie kredytu z bankiem. Należy wypełnić formularz kontaktowy: wyślij zapytanie – wyślij wniosek kontaktowy.

W BIK banki pobierają raport dotyczący o tym, jak były w przeszłości i jak są obecnie spłacane kredyty i pożyczki zaciągnięte m.in. w bankach.Informacje o niespłacanych długach przez konsumentów można znaleźć np. w biurach informacji gospodarczej (BIG). W Polsce obecnie funkcjonuje kilka takich biur, gdzie są zbierane informacje o dłużnikach.

Znalezienie się w jednej z takich baz dłużników lub negatywna historia kredytowa w BIK, nie tyle co utrudnia uzyskanie kredytu, ale w zasadzie przekreśla taką możliwość.