Kredyt 30 tys. zł gotówkowy i konsolidacyjny

Kredyt 30 tys. zł gotówkowy i konsolidacyjny. Oczywiście może to być również kredyt samochodowy, ale w zasadzie nie znajdziemy kredytów hipotecznych w takiej wysokości.

kredyt

Co ciekawe, średnia wysokość udzielanych kredytów gotówkowych oscyluje wokół tej wysokości. Kredyty konsolidacyjne są udzielane z reguły na większe kwoty, ponieważ konsolidacja łączy różne kredyty i pożyczki, w różnych wysokościach.

Propozycje bankowe, dotyczące zarówno kredytów gotówkowych, jak i konsolidacyjnych, znaleźć można na portalu ofertabankow.pl i w ten sposób skontaktować się z wybranymi bankami.

Minimalna wysokość kredytów hipotecznych, to ok. 50 tys. zł. Nieco niższy poziom może być w przypadku pożyczek hipotecznych.

Kredyt 30 tys zł gotówkowy

Kredyt gotówkowy na 30 tys. zł bez większego problemu znajdziemy w każdym banku. Wniosek kredytowy można złożyć zarówno w placówce bankowej, jak i przez internet. Kto może skorzystać z takiego finansowania? W przypadku każdego kredytu i pożyczki, niezbędna jest odpowiednio wysoka zdolność kredytowa, a w przypadku banków, do oceny kredytowej wliczana jest również wiarygodność kredytowa w BIK (i sprawdzane są również bazy wewnętrzne banku, jak i zewnętrzne, np. bazy dłużników).

To ile wyniesie rata kredytowa dla kredytu gotówkowego na 30 tys. zł, to już zależy od parametrów danego kredytu oraz od indywidualnie przedstawionej oferty przez bank.

Natomiast można wyliczyć wysokość raty dla przykładu kredytowego. Przyjmijmy, że kredyt gotówkowy na 30 tys. zł ma oprocentowanie nominalne wynoszące 12,49% w skali roku. Jest to jedyny koszt kredytu i bank nie pobiera prowizji, jak również nie jest wymagane ubezpieczenie.

Kredyt gotówkowy 30 tys. zł. Oprocentowanie 12,49%. Raty równe.

  • 3 lata – 1 003,46 zł,
  • 4 lata – 797,25 zł,
  • 5 lat – 674,79 zł,
  • 6 lat – 594,18 zł.

A jaki będzie koszt kredytu na 30 tys. zł? Z każdym dodatkowym miesiącem spłaty, będzie on coraz większy:

Kredyt gotówkowy 30 tys. zł. Oprocentowanie 12,49%. Koszt odsetkowy (koszt całkowity).

  • 3 lata – 6 124,74 zł,
  • 4 lata – 8 268,09 zł,
  • 5 lat – 10 487,13 zł,
  • 6 lat – 12 780,83 zł.

Kredyt 30 tys zł konsolidacyjny

O tym czym jest kredyt konsolidacyjny i na czym polega konsolidacja kredytów, znajdziesz na blogu wiele artykułów, w których szerzej rozpatrywany jest ten temat. Poniżej zostanie tylko zasygnalizowany temat i przedstawione propozycje kredytowe w bankach.

Konsolidacja – kredyty i pożyczki konsolidacyjne:

Kredyty i pożyczki konsolidacyjne są przeznaczana tylko w jednym celu: aby spłacić aktualne zobowiązania kredytowa zaciągnięte w bankach. Najczęściej konsolidowane są kredyty i pożyczki gotówkowe, ale mogą to być również np. zadłużenia wynikające z posiadanych i niespłacanych limitów w kontach i kartach kredytowych.

Co daje skonsolidowanie kredytów lub pożyczek bankowych? Oczywiście znaczne ograniczenie regulowanych kredytów, ale i także zmniejszenie raty kredytowe i zwiększenie zdolności kredytowej.

Zmniejszyć nową ratę kredytowa można tylko wydłużając czas kredytowania. To oznacza większy koszt odsetkowy.

Poprawa płynności finansowej, to główny cel dla większości kredytobiorców decydujących się na skonsolidowanie kredytów.

A może pożyczka gotówkowa w firmie pożyczkowej na 30 tys. zł?

Odpowiedź może być krótka: nie. Koszt takiej pożyczki ratalnej będzie bardzo duży, nie tylko, że jest rozłożona na raty miesięczne, ale te wszystkie dodatkowe elementy kosztów, powodują, że będzie ona znacznie droższa niż w przypadku podobnej pożyczki uzyskanej w banku.

Koszt takie pożyczki na 30 tys. zł nie sprowadzi się wyłącznie do odsetek, ale i z pewnością firma pożyczkowa naliczy prowizję i opłaty dodatkowe. Oczywiście można sprawdzić takie pożyczki na raty w firmach pożyczkowych, ale lepiej z nich nie korzystać.