Kredyty gotówkowe oraz pożyczki gotówkowe w bankach. Jeżeli szukasz odpowiednich środków finansowych na dowolny cel, od 1000 zł do nawet 200 tys. zł, z krótkim lub z długim czasem kredytowania, to sprawdź poniższe propozycje banków.
Jak wnioskować o kredyt gotówkowy?
Decydując się na kredyt lub pożyczkę gotówkową, jest kilka możliwości złożenia wniosku kredytowego. Można skorzystać z metody tradycyjnej polegającej na odwiedzeniu placówki wybranego banku, jak również można to zrobić telefonicznie lub przez internet.
Korzystając z powyższej listy propozycji kredytowych, masz również możliwość wysłania wniosku kontaktowego do wybranych banków. Wówczas pracownik banku skontaktuje się z Tobą telefonicznie.
Złożenie wniosku o kredyt gotówkowy jest bardzo proste. Jeżeli nie wiesz jakie dokumenty przygotować, to nie musisz się tym przejmować, ponieważ bank poinformuje Ciebie o wszystkich niezbędnych zaświadczeniach.
Przygotowując się do wstępnej rozmowy, należy jednak mieć przy sobie dowód osobisty, ponieważ będzie wymagany do potwierdzenia danych osobowych.
Banki (jak i każda inna instytucja udzielająca kredytów i pożyczek, w tym również i firmy pożyczkowe) zanim wydadzą decyzję kredytową, są zobowiązane do oceny zdolności kredytowej. Taka analiza przeprowadzana jest m.in. na podstawie przedstawionych dokumentów o uzyskiwanych zarobkach oraz miesięcznych wydatkach domowego budżetu, w tym również zawarte są inne miesięczne zobowiązania (kredytowe i pożyczkowe).
Po sprawdzeniu zdolności kredytowej oraz wiarygodności kredytowej (w Biurze Informacji Kredytowej oraz tzw. bazach dłużników), składających się na ogólną ocenę kredytową, podejmowana jest decyzja o przyznaniu lub nie przyznaniu kredytu.
W jakich ratach można spłacać kredyt gotówkowy?
Podobnie jak w przypadku każdego innego kredytu i pożyczki, decydując się na kredyt gotówkowy, należy wybrać rodzaj rat, w jakich przyjdzie Tobie spłacać zobowiązanie.
Tak w zasadzie wybór sprowadza się do dwóch rodzajów rat, ale przekłada się to w zasadniczy sposób zarówno na jej wysokość, zdolność kredytową oraz koszt kredytowy. Do wyboru mamy:
- Raty stałe – przez cały okres kredytowania są ustalone na takim samym poziomie, jedynie ostatnia rata (wyrównująca) może się nieco różnić od pozostałych.
- Plusy: 1. Łatwiejsza możliwość zaplanowania domowych finansów, ponieważ wiesz, jaką kwotę będziesz spłacał każdego miesiąca. 2. Większa kwota kredytu do uzyskania, ponieważ do analizy kredytowej wliczana jest rata nr 1.
- Minus: większy koszt całkowity kredytu.
- Raty malejące – każda rata kredytowa jest niższa. Na początku spłaty kredytu raty są wysokie, ale z każdym miesiącem spłaty zobowiązania, raty stają się coraz mniejsze.
- Plusy: mniejszy koszt całkowity kredytu.
- Minusy: przy takiej samej wysokości kredytu wymagana jest większa zdolność kredytowa niż w przypadku kredytu z ratami stałymi.