Kredyt gotówkowy 190 tys. zł oferta banków

Kredyt gotówkowy 190 tys. zł do 10 lat w ofercie banków. Najnowsze propozycje kredytowe, które można obecnie znaleźć w kilku bankach. Gdzie pożyczyć, aby było taniej? Na początku sprawdź, ile i gdzie można pożyczyć.

kredyt gotówkowy 190 tys. zł oferta banków

Nietypowy kredyt gotówkowy na 190 000 zł? Być może, ale warto jest spojrzeć na to, ile może taki kredyt kosztować lub ile wyniesie rata kredytowa.

Nie jest to wcale również maksymalna wysokość kredytu, który można otrzymać w banku. Górny limit to ok. 250 tys. zł. Do 200 tys. zł można wnioskować nawet przez internet.

Kredyt gotówkowy 190 tys. zł i rata kredytowa

No dobrze, to jak obliczyć ratę kredytową dla takiego kredytu? Może skorzystać z kalkulatora rat kredytowych? Oczywiście jest to jedna z możliwości. Przy czym jednak należy wziąć to pod uwagę, że wyliczenia otrzymamy szacunkowe. Jedynie bank, który przeprowadzi indywidualną ocenę kredytową potencjalnego kredytobiorcy, po przedstawieniu oferty może wyliczyć ratę.

Ale ustalając pewne warunki kredytowania, można ratę wyliczyć. Załóżmy, że jest to kredyt w wysokości 190 tys. zł z oprocentowaniem nominalnym w skali roku ba poziomie 12,69% i wybrane zostały raty równe.

Kredyt gotówkowy 190 tys. zł. Oprocentowanie nominalne roczne 12,69%. Raty równe.

  • 6 lat: 3 783,06 zł,
  • 7 lat: 3 424,53 zł,
  • 8 lat: 3 160,52 zł,
  • 9 lat: 2 959,43 zł,
  • 10 lat: 2 802,27 zł.

Rata jest bardzo duża, nawet kiedy spłata jest rozłożona na 10 lat (120 rat kredytowych). A jak będzie wyglądać koszt takiego finansowania?

Kredyt gotówkowy 190 tys. zł, koszt kredytowy

Rata kredytowa maleje z każdym dodatkowym miesiącem spłaty. Odwrotna sytuacja zachodzi z kosztem kredytowy. Jedyny kosztem w naszym przykładzie jest koszt odsetkowy i prezentuje się on w następujący sposób.

Kredyt gotówkowy 190 tys. zł. Oprocentowanie nominalne roczne 12,69%. Koszt odsetkowy (całkowity koszt kredytu).

  • 6 lat: 82 380,60 zł,
  • 7 lat: 97 660,70 zł,
  • 8 lat: 113 410,13 zł,
  • 9 lat: 129 618,01 zł,
  • 10 lat: 146 272,34 zł.

Jest to bardzo duży koszt, czy wybierając stosunkowo krótki czas spłaty, czy możliwie najdłuższy (dla kredytów gotówkowych).

Kredyt gotówkowy jest bardzo popularny, jednak koszt zobowiązania nie jest najmniejszy, a to ze względu (przede wszystkim) na odsetki.

Na co można przeznaczyć kredyt gotówkowy na 190 tys. zł?

Kredyty gotówkowe przeznaczone mogą być na bardzo różne cele, a w kwocie 190 tys. zł? Na remont mieszkania lub domu, bo to wiąże się z dużymi wydatkami. W szczególności, kiedy jest remont generalny. Uzyskane w ten sposób środki można szybko przeznaczyć na zrealizowanie zaplanowanych prac. Nie jest konieczne przedstawiania kosztorysu prac czy faktur i rachunków za wykonane usługi i zakupione materiały w przeciwieństwie do kredytów remontowym hipotecznych.

Na kredyt gotówkowy możesz sfinansować zakup samochodu. Co prawda jest na ten cel dedykowany konkretny kredyt celowy – kredyt samochodowy, to i tak wiele osób korzysta z kredytu gotówkowego. Dlaczego? Uzyskane w ten sposób środki można przeznaczyć na dowolny cel: zakup pojazdu z ogłoszenia starszego niż 10 lat, wykupić ubezpieczenie czy dodatkowe akcesoria samochodowe. Kredyt gotówkowy sprawia, że kredytobiorca staje się właścicielem auta po sfinalizowaniu umowy, a nie to jak ma miejsce w przypadku kredytu samochodowego dopiero po całkowitej spłacie zobowiązania.

A jeżeli chcesz skonsolidować kredyty, czyli połączyć w jeden i zmniejszyć ratę kredytową, to sprawdź i przeczytaj: Jak skonsolidować kredyty i pożyczki w banku?