Kredyt gotówkowy 90 tys. zł oferta banków

Kredyt gotówkowy 90 tys. zł dla konsumenta, na dowolny cel kredytowy. Gdzie pożyczyć do 90 tys. zł? Jaki bank ma atrakcyjną propozycję kredytową? To wszystko można sprawdzić, wystarczy tylko zapoznać się poniższymi ofertami w bankach.

kredyt gotówkowy 90 tys. zł oferta banków

Jak wybrać korzystny kredyt gotówkowy? Kredyt kredytowi nie równy. Podobnie jak i oferty kredytowe, które znajdziemy w bankach. Dlatego co warto zrobić? Oczywiście, że porównać kilka propozycji, a w następnym kroku, porównać już otrzymane oferty z banków.

W szczególności należy zwrócić uwagę na kilka parametrów – poszczególne elementy kosztów oraz całkowity koszt kredytu.

Kwota kredytu i czas spłaty powinny być odpowiednio dopasowane do potrzeb kredytobiorcy, ale i możliwości spłaty takiego zobowiązania (rata kredytowa).

Obecnie kredyty gotówkowe można otrzymać nawet i na 250 tys. złotych, ale wymagana będzie nie tylko dobra zdolność kredytowa, ale ocena scoringowa w BIK.

Kredyt gotówkowy 90 tys. zł i rata kredytowa

90 tys. zł – nie jest to mały kredyt gotówkowy. Średnia kwota finansowania dla kredytów i pożyczek gotówkowych, to ok. 20 tys. zł. A tutaj mamy do czynienia z prawie pięciokrotnie większym kredytem. Jaka może być rata?

Jeżeli opierać będziemy swoje wyliczenia na kalkulatorach kredytowych, to będą one szacunkowe. Tylko bank może dokładnie, co do grosza, ratę wyliczyć. Jednak ustalając pewne warunki kredytowania, to wówczas możliwe jest jej wyliczenie.

Załóżmy, że jest to właśnie kredyt na 90 tys. zł, a oprocentowanie nominalne roczne – 12,49%. Nie ma innego dodatkowego kosztu i są to raty równe.

Kredyt gotówkowy 90 tys. zł. Oprocentowanie nominalne 12,49% roczne. Raty równe.

  • 7 lat: 1 612,43 zł,
  • 8 lat: 1 487,09 zł,
  • 9 lat: 1 391,57 zł,
  • 10 lat: 1 316,86 zł.

Jak widać rata kredytowa jest duża, nawet wówczas, kiedy w maksymalny sposób przedłużymy czas kredytowania (10 lat). Co prawda jedynym parametrem kosztów jest oprocentowanie, to jednak i tak będą naliczone odsetki. Ile wyniosą?

Kredyt gotówkowy 90 tys. zł, koszt kredytowy

Z pewnością koszt kredytu nie będzie mały. Jest to jednak kredyt na 90 tys. zł, a nie na 9000 zł. A ponieważ i odsetki się zwiększają (ich całkowita kwota) wraz z wydłużaniem czasu kredytowania, to będą one większa przy 10 latach niż przy 7.

Kredyt gotówkowy 90 tys. zł. Oprocentowanie nominalne roczne 12,49%. Koszt odsetkowy (całkowity koszt kredytu).

  • 7 lat: 45 443,80 zł,
  • 8 lat: 52 761,01 zł,
  • 9 lat: 60 289,26 zł,
  • 10 lat: 68 023,20 zł.

I ta wyliczona kwota jest kosztem całkowitym kredytu. W zależności od czasu spłaty, o tyle więcej będzie trzeba oddać ponad 90 tys. zł.

Nie zapominaj o porównaniu ofert kredytowych

Jeśli zależy ci na korzystnych warunkach finansowych, to nie tylko należy szybko sprawdzić propozycje kredytowe, ale i konieczne jest porównanie otrzymanych ofert z banków. Kredyt gotówkowy bez prowizji, to nie oznacza, że będzie to najtańszy kredyt. Owszem, bank może naliczać wyłącznie odsetki, ale czy to będzie najniższe oprocentowanie?

Aby wybrać tańszy kredyt na 90 tys. zł, to w porównaniu należy uwzględnić RRSO – Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania lub spojrzeć na całkowity koszt. Im niższe są obie wartości, tym mniej kosztuje kredyt. Tańsze jest zatem te zobowiązanie, porównując dwie oferty, którego koszt całkowity jest mniejszy.

Zadłużenie bankowe spłacane na kwotę 90 tys. zł, a które wynika z regulowania wielu kredytów i pożyczek bankowych, można skonsolidować, czyli połączyć w jeden kredyt. I dodatkowo zmniejszyć nową ratę: kredyt konsolidacyjny 90 tys. zł połączenie kredytów i pożyczek w ofercie banków.