Kredyt gotówkowy bez prowizji

Kredyt gotówkowy bez prowizji, to może być tańszy kredyt. Może być, ale nie musi. Taka dodatkowa opłata z pewnością zwiększa koszt całkowity kredytu gotówkowego, ale ostatecznie nie oznacza to wcale, że jest to najtańszy kredyt.

Co to jest prowizja kredytowa? Jest to opłata pobierana przez banki za udzielanie finansowania. Jest przez nie ustalana indywidualnie i może wynosić 20%, 5%, ale i 0% wartości kredytu. Jednocześnie prowizja kredytowa jest stała, co oznacza, że jej wysokość zależy od wysokości kredytu, a nie czasu kredytowania.

Jeżeli zostanie ona ustalona na 4%, a kredyt gotówkowy wynosi 10 tys. zł, to prowizja wyniesie 400 zł, niezależnie czy okres spłaty kredytu wyniesie 12 miesięcy czy 5 lat.

Najczęściej przyjmuje ona wartość procentową od wysokości przyznanego kredytu i może być pobiera z góry lub skredytowana (wliczona do kredytu gotówkowego).

Banki "chętnie" naliczały prowizję w czasach niskich stóp procentowych. Obecnie, przy wysokim oprocentowaniu, coraz częściej spotkać można oferty promocyjne, bez prowizji (przeczytaj: pożyczek pozabankowych, prowizja jest zasadniczym i największym kosztem takiej pożyczki.

Co byśmy nie napisali o prowizji (swoją drogą, bardzo interesujące jest to, w jaki sposób banki tłumaczą fakt naliczania prowizji...), to jednak jest to zawsze dodatkowa opłata i koszt kredytowy. Wpływa ZAWSZE na cenę kredytu, ale jednocześnie, niekoniecznie kredyt gotówkowy bez prowizji będzie kredytem najtańszym.

Prowizja kredytowa w zasadzie jest jedna i występuje w tej formie, jaka została przedstawiona powyżej. Poza nią, mogą zostać naliczone również dodatkowe opłaty, związane np. z:

Czy kredyt gotówkowy bez prowizji jest możliwy? Oczywiście, że tak i dużo banków rezygnują z jej naliczania. Ale czy to będzie tani kredyt? Bez porównania kredytów tego się nie dowiemy.

Najtańszy kredyt gotówkowy bez prowizji

Kredyt gotówkowy bez prowizji nie oznacza oczywiście, że będzie to najtańszy kredyt. Nie jest wcale powiedziane, że tak nie będzie, ale należałoby również sprawdzić pozostałe koszty związane z kredytem oraz całkowity koszt zobowiązania.

Pobierana prowizja przy obniżonym oprocentowaniu może okazać się, że jednak taka oferta będzie korzystna i tania. Ale jak pokazuje rzeczywistość, jeżeli można zarobić więcej, to po co to zmieniać?

Należy również dodać, że poza naliczoną prowizją i innymi opłatami, może być na przykład konieczne wykupienie polisy ubezpieczeniowej.

Hasło "promocja kredyt gotówkowy bez prowizji" powinno być traktowane przede wszystkim jako działania marketingowe podejmowane przez banki. Warto się zainteresować taką propozycją, bo może to oznaczać tańszy kredyt dla konsumenta.

Jednak o atrakcyjności oferty decyduje całkowity koszt kredytu, który zawiera zarówno koszty odsetkowe, jak i koszty ewentualnej prowizji i innych opłat pobieranych przez bank. Po przeanalizowaniu zaledwie dwóch ofert przedstawionych przez banki (przy takich samych parametrach kredytu) bardzo łatwo jest wskazać tańszy kredyt. Bo im mniejszy jest koszt całkowity kredytu gotówkowego, tym tańsze jest zobowiązanie, niezależnie czy bank pobiera prowizję czy nie.© 2023 Oferta Banków ofertabnkow.pl

 
Ta strona korzysta z plików cookie. Klikając "Zgadzam się", wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie zgodnie z naszą Polityką prywatności.