Kredyt konsolidacyjny 10 tys. zł oferta banków

Kredyt konsolidacyjny 10 tys. zł w banku, umożliwiający skonsolidowanie kredytów i pożyczek w jeden, nowy kredyt. Najnowsze propozycje w segmencie produktów konsolidacyjnych: kredyty i pożyczki na połączenie kredytów w jeden.

kredyt konsolidacyjny 10 tys. zł oferta banków

Kredyt konsolidacyjny nie może być utożsamiany z nieistniejącym kredytem oddłużeniowym! Założeniem konsolidacji kredytów i związanym z nią kredytem konsolidacyjnym, jest spłacenie wybranych zobowiązań, a nie „oddłużanie”.

Takie kroki są podejmowana głównie po to, aby uporządkować domowe finanse, ograniczyć liczbę spłacanych zobowiązań kredytowych i ewentualnie dodatkowo, uzyskać niższą ratę miesięczną – poprzez wydłużenie okresu kredytowania.

W tym przypadku nie mamy zatem do czynienia z oddłużaniem.

O oddłużaniu można byłoby mówić w sytuacji, kiedy wierzyciele odstępują od dochodzenia swoich należności. W tym przypadku nie mamy z tym do czynienia.

Niewykluczone jednak, że dzięki przeprowadzonej konsolidacji, kredytobiorca będzie miał możliwość, aby uniknąć utraty płynności finansowej i naprawić stan domowego budżetu.

Czy warto przeprowadzić konsolidację kredytów?

Konsolidacja kredytów jest procesem, a kredyt konsolidacyjny tylko narzędziem, służącym do „połączenia” zobowiązań i obniżenia raty.

Uzyskując środki z kredytu można nimi spłacić wybrane bieżące kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne, samochodowe czy powstałe zadłużenie w kartach kredytowych i limitach w ROR-ach. (Informacje o produktach, które można skonsolidować, znajdziesz na stronie banku lub kontaktując się z nim bezpośrednio).

Kredyt konsolidacyjny nie jest kredytem refinansowym. Kredyt refinansowy to kredyt na spłatę tylko jednego kredytu.

Wiele banków stosuje nieco niższe oprocentowanie niż standardowe dla kredytów gotówkowych, dzięki czemu można zmniejszyć całkowity koszt kredytu, ale nie to decyduje o mniejszej racie, ale wydłużenie czasu spłaty kredytu.

Całkowita kwota do spłaty kredytu konsolidacyjnego składać się będzie z pożyczonego kapitału (w tym przypadku jest to suma konsolidowanych rat) oraz z całkowitego kosztu kredytu. Oznacza to tym samym, że po konsolidacji zadłużenie może znacząco wzrosnąć.

Konsolidacja kredytów 10 tys. zł. Jaka będzie rata?

Jaka zatem może być rata kredytowa dla konsolidacji na 10 tys. zł? Jeżeli jest to właśnie taki kredyt, to przyjmując pewne określone założenia, ratę kredytową można obliczyć.

Dlaczego nie skorzystać z kalkulatora kredytów? Bo otrzymane wyniki mają charakter szacunkowy i opierają się najczęściej na przykładach reprezentatywnych z banków.

Załóżmy zatem, że będzie to kredyt konsolidacyjny w wysokości 10 tys. zł. Oprocentowanie 12,69% bez kosztów dodatkowych (tylko odsetki). Raty kredytowe są równe.

Kredyt konsolidacyjny 10 tys. zł. RSO 12,69%. Raty równe.

  • 2 lata: 473,96 zł,
  • 3 lata: 335,45 zł,
  • 4 lata: 266,74 zł,
  • 5 lat: 225,95 zł.

I jasno z tego widać, że im dłuższy okres regulowania zobowiązania, tym rata musi być mniejsza.

Konsolidacja kredytów 10 tys. zł. Jaki jest koszt kredytu?

Koszt kredytowy musi być, ponieważ są odsetki. Przy takich samych założeniach, całkowity koszt kredytu jest tożsamy z kosztem odsetkowym:

Kredyt konsolidacyjny 10 tys. zł. RSO 12,69%. Raty równe.

  • 2 lata: 1 375,12 zł,
  • 3 lata: 2 076,14 zł,
  • 4 lata: 2 803,47 zł,
  • 5 lat: 3 556,82 zł.

I prawda jest taka, że im dłużej będzie regulowane zobowiązanie, to niestety, rata i owszem, będzie niższa, ale koszt całkowity większy.

Kredyt gotówkowy na 10 tys. zł w ofercie banków. Najnowsze propozycje banków. O konsolidacji kredytowej dodatkowe informacje: Kiedy wybrać konsolidację kredytów i wziąć kredyt konsolidacyjny.