Kredyt konsolidacyjny 170 tys. zł oferta banków

Kredyt konsolidacyjny 170 tys. zł i pożyczka konsolidacyjna. Oba produkty bankowe umożliwiają skonsolidowanie kredytów i pożyczek (gotówkowe, ratalne, samochodowe, zadłużenie w kartach i w limitach) w jeden kredyt. Dzięki dłuższemu kredytowaniu możliwa jest obniżenie nowej raty i dodatkowo zwiększenie posiadanej zdolności kredytowej.

kredyt konsolidacyjny 170 tys. zł oferta banków

Konsolidacja kredytów i pożyczek bankowych na 170 tys. zł nie jest najmniejsza. Średni kredyt konsolidacyjny jest dużo mniejszy, ale nie oznacza to wcale, że nikt takiej konsolidacji nie przeprowadza.

Poniżej można zapoznać się z propozycjami kredytów i pożyczek konsolidacyjnych do 300 tys. zł oraz wyliczeniem rat oraz kosztów kredytowych przy tej wartości konsolidacji w zależności od czasu kredytowania.

Przegląd banków i kredytów gotówkowych na dowolny cel: kredyt gotówkowy 170 tys. zł oferta banków.

Jak działa konsolidacja?

Konsolidacja kredytów jest bardzo prosta. Potocznie mówi się, że jest to „łączenie” czy „zamiana” kredytów w jeden. W pewnym sensie jest to prawda. Faktycznie po przeprowadzonej konsolidacji do spłacania pozostanie jeden kredyt, ale nie poprzez „połączenie” kredytów, tylko poprzez spłacenie zobowiązań kredytowych nowym kredytem.

Kredytodawca, w tym przypadku bank, po wydaniu pozytywnej decyzji kredytowej, spłaca twoje zobowiązania, które zostały przedstawione we wniosku kredytowym, w innych bankach. Efekt końcowy?

Zamiast kilku kredytów i pożyczek, wielu comiesięcznych rat, w każdym miesiącu będziesz regulować tylko jedną ratę.

Zanim sięgniesz po kredyt, koniecznie dokładnie przeanalizuj wszystkie za i przeciw, które przemawiają za konsolidacją. To, że masz możliwość poprawienia płynności finansowej poprzez zmniejszenie raty, to jedno. Druga sprawa jest taka, że poniesiesz również koszty kredytowe w związku z konsolidacją.

Mogą być pobrane przez banki opłaty za wcześniejszą spłatę aktualnych zobowiązań (należy to sprawdzić w umowie).

Kredyt konsolidacyjny 170 tys. zł i rata kredytu

I jaka może być rata kredytowa dla kredytu na 170 tys. zł? Różna. Bo to zależy oczywiście od przygotowanej oferty przez bank, ale i od czasu kredytowania.

Należy zaznaczyć, że kredyt konsolidacyjny może być gotówkowy lub hipoteczny. Ten pierwszy nie jest zabezpieczony na hipotece i maksymalny czas kredytowania wynosi 10 lat.

Można jednak ratę kredytową wyliczyć, jeżeli zostaną przyjęte pewne założenia. Przyjmijmy, że jest to kredyt konsolidacyjny gotówkowy. Oprocentowanie wynosi 12,79% w skali roku. Jedyny koszt, to koszt odsetkowy, a raty są równe.

Kredyt konsolidacyjny 170 tys. zł. RSO 12,79%. Raty równe.

  • 7 lat: 3 073,26 zł,
  • 8 lat: 2 837,30 zł,
  • 9 lat: 2 657,63 zł,
  • 10 lat: 2 517,27 zł.

Z pewnością rata kredytowa będzie mniejsza przy kredycie konsolidacyjnym hipotecznym, nawet i przy tym zakresie kredytowania. Kredyt hipoteczny konsolidacyjny dodatkowo może być rozłożony na jeszcze więcej lat – do ok. 25.

Kredyt konsolidacyjny 170 tys. zł i koszt kredytu

Znaczące obniżenie raty kredytowej odbyć się może tylko poprzez wydłużenia czasu kredytowania. Nie ma innej możliwości. A dłuższa spłata kredytu, oznaczać większy koszt odsetkowy.

Kredyt konsolidacyjny 170 tys. zł. RSO 12,79%. Raty równe.

  • 7 lat: 88 153,69 zł,
  • 8 lat: 102 380,91 zł,
  • 9 lat: 117 024,14 zł,
  • 10 lat: 132 072,32 zł.

Kredyt gotówkowy 170 tys. zł również jest w ofercie banków. A dodatkowe informacje o konsolidacji kredytowej przeczytasz tutaj: Szybka konsolidacja kredytowa w jeden.