Kredyt konsolidacyjny 180 tys. zł oferta banków

Kredyt konsolidacyjny 180 tys. zł i konsolidacja kredytów w bankach. Za dużo spłacanych zobowiązań i za duża łączna rata? Można to wszystko skonsolidować. Z pomocą przychodzi kredyt lub pożyczka konsolidacyjna na 180 tys. zł (i nie tylko na taką kwotę). Zredukuj liczbę zobowiązań bankowych, zmniejsz ratę i zwiększ zdolność kredytową.

kredyt konsolidacyjny 180 tys. zł oferta banków

Konsolidacja kredytów ma dużo plusów, które determinują decyzję, aby „połączyć” kredyty w jeden i zmniejszyć w odpowiednim stopniu ratę kredytową.

W bankach znaleźć można zarówno kredyty konsolidacyjne, ale i pożyczki konsolidacyjne. Niektóre z banków oferują również kredyty konsolidacyjne przez internet (jest możliwa konsolidacja online nawet na 180 tys. zł).

Dlaczego konsolidowane są kredyty i pożyczki bankowe? Przede wszystkim po to, aby w jak największym stopniu ograniczyć liczbę zobowiązań, które pozostają do spłaty.

Zbyt duża liczba rat płaconych w każdym miesiącu zwiększa ryzyko niezapłacenia (przeoczenia) którejś z nich. A nie można przecież zapominać, że nie tylko raty wystąpią w każdym miesiącu, ale są przecież i inne opłaty, np. za czynsz, media i abonamenty.

Drugim czynnikiem, który może w dużym stopniu wpływać na decyzję o przeprowadzeniu konsolidacji, jest zmniejszenie raty kredytowej. Nie bierze się to z niczego, a jest skutkiem wydłużenia czasu spłaty nowego kredytu.

Kredyt konsolidacyjny 180 tys. zł i rata kredytowa

Ile może wynieść rat kredytowa? Wysokość raty kredytowej będzie zależeć od ustalonych przez bank warunków kredytowania. Dodatkowo, ustalony okres kredytowania będzie wpływał zarówno na wysokość raty, jak i na koszt całkowity kredytu.

Ostateczna oferta zawsze zależy do oceny zdolności i wiarygodności kredytobiorcy.

Przyjmijmy pewne założenia, które pozwolą wyliczyć raty kredytowe. Nie korzystamy w tym celu z kalkulatorów kredytowych, bo wówczas rata zostanie tylko oszacowana dla danego banku.

Dla kredytu konsolidacyjnego na 180 000 zł z oprocentowaniem 12,39% (nominalne roczne), bez innych kosztów (prowizja, opłaty dodatkowe), raty równe wyniosą:

Kredyt konsolidacyjny 180 tys. zł. RSO 12,39%. Raty równe:

  • 7 lat: 3 215,16 zł,
  • 8 lat: 2 964,22 zł,
  • 9 lat: 2 772,90 zł,
  • 10 lat: 2 757,90 zł.

Różnice w ratach kredytowych przy takiej wysokości kredytu nie będą jednak aż tak duże, jak przy koszcie całkowitym kredytu.

Kredyt konsolidacyjny 180 tys. zł i koszt kredytowy

Koszt kredytowy występuje w przypadku każdego kredytu, a im dłużej i na większą kwotę środki finansowe pozostają w dyspozycji kredytobiorcy, to tym więcej należy za to zapłacić. I tak jest również w przypadku kredytu konsolidacyjnego na 180 000 zł.

Kredyt konsolidacyjny 180 tys. zł. RSO 12,39%. Całkowity koszt kredytu będący jednocześnie kosztem odsetkowym.

  • 7 lat: 90 073,08 zł,
  • 8 lat: 104 565,01 zł,
  • 9 lat: 119 472,94 zł,
  • 10 lat: 134 786,50 zł.
Kredyt gotówkowy 180 tys. zł na dowolny cel w ofercie banków. Najnowsze zestawienie – kredyty, pożyczki gotówkowe w bankach.