Kredyt konsolidacyjny 210 tys. zł oferta banków

Kredyt konsolidacyjny 210 tys. zł oferta banków, aby połączyć kredyty w jeden. Po co konsolidować zobowiązania? Przede wszystkim, aby zredukować zmniejszyć liczbę zobowiązań, to po pierwsze. Po drugie, aby zmniejszyć również ratę kredytową – wydłużając czas kredytowania. A po trzecie, aby zwiększyć zdolność kredytową.

kredyt konsolidacyjny 210 tys. zł oferta banków

Wybierz ofertę, która spełni Twoje oczekiwania i potrzeby:

Połączenie lub zamiana zobowiązań w nowy kredyt? Tak, to jest po prostu konsolidacja kredytów. Daje ona przede wszystkim „pozbycia się” wielu różnych zobowiązań kredytowych. Ponieważ przy pomocy nowego kredytu są spłacane wybrane aktualne zobowiązania.

Drugą cechą charakterystyczną konsolidacji, a również ważną (a być może i ważniejszą) jest możliwość obniżenia miesięcznej raty w stosunku do sumy rat łączonych zobowiązań. Mniejsza rata, to na pewno jest znaczące odciążenie domowego budżetu.

Mniejsze relatywne dochody, nagłe i niespodziewane wydatki czy przeszacowanie możliwości finansowych domowego budżetu – to wszystko może sprawić, że stabilność finansowa zostanie mocno nadwyrężona.

Zamiast kilku kredytów masz do regulowania w miesiącu jeden

Przed konsolidacją być może spłacałeś pożyczki gotówkowe, kredyt samochodowy i debet na karcie kredytowej i limit w koncie bankowym. Po konsolidacji, zostają one spłacone i w ten sposób możesz uporządkować swoje finanse.

Jest to ważne, ponieważ w terminarzu nie zapisujesz już kilku lub kilkunastu terminów płatności, ale tylko jedną ratę.

Do spłacania zostanie tylko jedna rata, jeżeli skonsolidowane zostaną wszystkie kredyty.

Oczywistym jest, że to bank decyduje, co można połączyć i na jakich warunkach, dlatego ważne jest, aby szczegółowo zapoznać się na początku z propozycjami, a następnie z ofertami konsolidacyjnymi.

Kredyt konsolidacyjny nie chroni przed spiralą zadłużenia

Nie jest to „cudowny” sposób, aby pozbyć się zadłużenia. Jest to sposób na to, aby zminimalizować ryzyko wpadnięcia w spiralą długów.

Trudności z regulowaniem rat lub zapłaceniem rachunków w gospodarstwie domowym, mogą wywierać presję na skorzystanie z oferty firm pożyczkowych. A to jest już szczególnie niebezpieczne.

Należy jednak zdawać sobie sprawę, że konsolidacja działa jedynie na skutki, a nie na przyczyny nadmiernego zadłużenia. Jeżeli w dalszym ciągu będziemy korzystać z pożyczek i nie ograniczymy innych wydatków, to problem za jakiś czas powróci.

Kredyt konsolidacyjny 210 tys. zł i rata kredytowa

W takim razie, ile może wynieść rata kredytowa? Dla kredytu konsolidacyjnego gotówkowego na 210 tys. zł nie będzie mała, nawet, jeżeli przyjmiemy najdłuższy możliwy czas spłaty. Ale pamiętajmy, że na podstawie przedstawionych propozycji nie można raty dokładanie wyliczyć. Może to zrobić tylko bank z przedstawioną indywidualną ofertą.

Przyjmując określone założenia ratę można wyliczyć: oprocentowanie 12,29%, odsetki są jedynym kosztem i raty są równe.

Kredyt konsolidacyjny 210 tys. zł. RSO 12,29%. Raty równe.

  • 7 lat: 3 739,72 zł,
  • 8 lat: 3 446,65 zł,
  • 9 lat: 3 223,13 zł,
  • 10 lat: 3 048,20 zł.

Nie powinno być wątpliwości, że rata się zmniejszy z wydłużeniem czasu spłaty – to jest główny cel konsolidacji. Ale i koszt kredytu również się zwiększy.

Kredyt konsolidacyjny 210 tys. zł i koszt kredytowy

Te same założenie co powyżej, czyli oprocentowanie wynosi 12,29%, koszt całkowity to koszt odsetkowy. Ile więcej zapłacimy za pożyczenie 210 tys. zł?

Kredyt konsolidacyjny 210 tys. zł. RSO 12,29%. Całkowity koszt kredytu.

  • 7 lat: 104 136,56 zł,
  • 8 lat: 120 878,00 zł,
  • 9 lat: 138 097,73 zł,
  • 10 lat: 155 784,00 zł.

I w tym przypadku nie powinno być zdziwienia, że koszt całkowity rośnie wraz z wydłużeniem czasu spłaty. Właśnie ze względu na oprocentowanie kredytu.

O konsolidacji dodatkowe informacje znajdziesz we wpisie na blogu: Jak skonsolidować kredyty i pożyczki w banku?. Propozycje kredytowe w bankach pożyczek, kredytów gotówkowych: Kredyt gotówkowy i pożyczka gotówkowa na 210 tys. zł.