Kredyt konsolidacyjny 40 tys. zł oferta banków

Kredyt konsolidacyjny 40 tys. zł i nie tylko mniej kredytów pozostaje do spłacania, ale i rata kredytowa może być znacznie mniejsza. A jeżeli potrzebujesz jeszcze dodatkowej gotówki w ramach takiego kredytu, to również znajdziesz oferty w bankach.

kredyt konsolidacyjny 40 tys. zł oferta banków

Warto szukać kredytów w promocji dla nowych klientów, np. kredyt lub pożyczkę konsolidacyjną bez prowizji, z mniejszym oprocentowaniem czy podejmując negocjacje w sprawie kosztów kredytowych. Tylko wówczas jest możliwe znalezienie korzystniejszej oferty kredytowej.

Kredyt konsolidacyjny 40 tys. zł i rata kredytowa

Duża czy mała rata kredytowa? Dla kredytu konsolidacyjnego na 40 tys. zł, rata kredytowa może być… duża lub mniejsza. Wszystko zależy od tego, na jak długi czas rozłożymy spłatę zobowiązania. I oczywiście, w jakim banku wybierzemy kredyt.

Kredyty konsolidacyjne mogą się różnić w znaczący sposób od siebie, co pokazują wyliczenia – szacunkowe – rat kredytowych. Raty stałe, kredyt konsolidacyjny 40 tys. zł:

  • 4 lata: 900 zł – 1180 zł,
  • 5 lat: 730 zł – 990 zł,
  • 6 lat: 620 zł – 870 zł,
  • 7 lat: 540 zł – 780 zł.

Rata, jak widać w powyższych wyliczeniach, może być mniejsza. Jednak wiąże się to z dłuższym czasem spłaty. Konsekwencje, to z jednej strony większa płynność domowego budżetu – mniej pieniędzy musi zostać przeznaczonych na obsługę zadłużenia. Z drugiej jednak strony, rośnie koszt całkowity kredytu (koszty odsetkowe).

Koszt kredytowy dla kredytu konsolidacyjnego na 40 tys. zł

Koszt kredytowy wystąpi – z kredytem konsolidacyjnym zawsze. Bank nie pożyczy pieniędzy za darmo. Za użytkowanie kapitału należy zapłacić odsetki, zgodnie z ustalonym oprocentowaniem nominalnym kredytu, a im większa jest kwota i im dłużej pozostaje w naszej dyspozycji, tym większy będzie koszt odsetkowy.

I ma to swoje odzwierciedlenie w kosztach całkowitych kredytowych. Jeżeli posłużymy się wyliczeniami rat z powyższego przykładu, to cena (koszt kredytu) będzie się kształtować w następujący sposób:

  • 4 lata: 3200 zł – 16640 zł,
  • 5 lat: 3800 zł – 9400 zł,
  • 6 lat: 4640 zł – 22640 zł,
  • 7 lat: 5360 zł – 25520 zł.

Konsolidacja kredytów to sposób na zmniejszenie zadłużenia?

Konsolidacja kredytów nie ma na celu zmniejszenia zadłużenia, bo nie jest to możliwe, kiedy rosną stopy procentowe. Jeżeliby zachodziła sytuacja odwrotna, stopy procentowe spadały, to skracają czas kredytowania i zwiększając w ten sposób raty kredytowe, możliwe byłoby osiągnięcie oszczędności na spłacie zobowiązania.

Po połączeniu wybranych kredytów w jeden i jeżeli wydłużymy odpowiednio okres kredytowania, to mniejsza rata będzie miała jednak przełożenie na stan domowych finansów. Mniejsze wydatki, to lepszy stan budżetu.

W przypadku kredytu konsolidacyjnego pieniędzy nie otrzymamy do ręki – bank samodzielnie spłaca kredyty i pożyczki, a kredytobiorca reguluje nowe zobowiązanie u nowego wierzyciela.

Nieco inna sytuacja jest z pożyczką konsolidacyjną, kiedy pieniądze są pożyczkobiorcy przelewane na konto, a bank wyznacza czas, w którym to musi zamknąć umowy kredytowe.

Czy każdy może otrzymać kredyt konsolidacyjny? Nie, tylko kredytobiorcy z odpowiednią zdolnością kredytową i dobrą historię kredytową w BIK. Innej możliwości, po prostu, nie ma. Jeżeli zatem zależy nam na pozytywnej decyzji kredytowej, to należy podjąć odpowiednie działania w czasie, kiedy na bieżąco i bez opóźnień regulujemy wszystkie zobowiązania.

Kredyty i pożyczki gotówkowe w ofercie banków na 40 tys. zł. Przegląd najnowszych propozycji kredytów w bankach. W promocji, online i standardowych.