Kredyt konsolidacyjny 50 tys. zł oferta banków

Kredyt konsolidacyjny 50 tys. zł w bankach. Oferty kredytowe na łączenie kredytów – najnowsze i w promocji. Jeżeli nie ma innego wyjścia, jak tylko skonsolidować kredyty, aby otrzymać mniejszą ratę, to z ofertami bankowymi zapoznasz się poniżej.

kredyt konsolidacyjny 50 tys. zł oferta banków

Uwaga! Kredyt konsolidacyjny nie jest kredytem oddłużeniowym! Zresztą, po pierwsze, nie ma takiego kredytu, a po drugie, zadłużenie nie znika. Są spłacani wybrani wierzyciele (zamykane umowy kredytowe), ale powstaje zobowiązanie u nowego. Składa się z sumy konsolidowanych rat kredytowych (czyli kwota kredytu) oraz kosztu kredytowego.

Kredyt konsolidacyjny 50 tys. zł – rata kredytowa

Nie ma możliwości, aby dokładnie wyliczyć ratę dla kredytu 50 tys. zł, ale można ją oszacować w pewnym stopniu. Dotyczy to również innych stron finansowych, stron bankowych i tworzonych rankingów kredytowych.

Dokładne wyliczenia może przedstawić bank w oparciu na indywidualnej ofercie, a nam przyjdzie tylko sprawdzić pewien zakres szacunkowych wyliczeń: rata stała kredyt konsolidacyjny 50 tys. zł:

  • 4 lata: 1120 zł – 1510 zł,
  • 5 lat: 920 zł – 1280 zł,
  • 6 lat: 780 zł – 1130 zł,
  • 7 lat: 680 zł – 1033 zł.

I co jest charakterystyczne, to to, że wysokość raty będzie coraz mniejsza, im dłużej regulowane jest zobowiązanie. O obniżenie raty jest jednym z głównych założeń konsolidacji. Ale ponieważ nie jest, aż tak kolorowo i musi wystąpić jakiś minus, to przyjrzyjmy się kosztom kredytowym.

Koszt kredytowy dla kredytu konsolidacyjnego na 50 tys. zł

Koszt kredytowy składa się z odsetek, kosztów dodatkowych i ewentualnie ubezpieczenia. Wszystkie inne koszty nie muszą zostać naliczane, ale odsetki będą na pewno. Wysokość odsetek zależy m.in. od wysokości oprocentowania kredytu, jego wysokości i czasu spłaty.

I w tym przypadku również zachodzi zależność pomiędzy czasem spłaty kredytu i kosztem całkowitym (zawierającego koszt odsetek): im dłużej spłacany kredyt, tym większy koszt całkowity (cena) kredytu.

Koszt kredytowy: kredyt konsolidacyjny 50 tys. zł na podstawie powyższych wyliczeń rat kredytowych.

  • 4 lata: 3760 zł – 22480 zł,
  • 5 lat: 5200 zł – 26800 zł,
  • 6 lat: 6160 zł – 31360 zł,
  • 7 lat: 7120 zł – 36772 zł.

Rozbieżności pomiędzy poszczególnymi ofertami naprawdę mogą być różne i dlatego, w miarę możliwości, najlepiej byłoby porównać pod względem kosztów, chociażby dwie oferty przygotowane przez dwa różne banki.

Czy warto wziąć kredyt konsolidacyjny?

Jest to sprawa indywidualna i decyzja o konsolidacji i wzięciu kredytu konsolidacyjnego może być podjęta tylko po przeanalizowaniu sytuacji własnych finansów.

Nie zawsze warto decydować się na kredyt konsolidacyjny, zwłaszcza, jeżeli poradzimy sobie w perspektywie kilku miesięcy z zadłużeniem. Każdy dodatkowy kredyt, to jednak nowy koszt kredytowy i wzrost ogólnego zadłużenia.

Jednak są sytuacje, kiedy nie ma innej możliwości, aby zmniejszyć obciążenia finansowe domowego budżety. A nowy kredyt i znaczne wydłużenie czasu jego spłaty pozwala na zarezerwowanie mniejszych wydatków z domowego budżetu na spłatę zadłużenia.

A jeżeli nie szukasz konsolidacji na 50 tys. zł, a chciałbyś się zapoznać z ofertą banków na kredyt gotówkowy na 50 tys. zł, to wystarczy zajrzeć na stronę i… gotowe!