Kredyt konsolidacyjny 60 tys. zł oferta banków

Kredyt konsolidacyjny 60 tys. zł – bankowe oferty. Najnowsze propozycje konsolidacyjne: pożyczki i kredyty konsolidacyjne, standardowe i przez internet. W szczególności należy zwrócić uwagę na oferty w promocji z obniżonym oprocentowaniem.

kredyt konsolidacyjny 60 tys. zł oferta banków

Kredyt konsolidacyjny 60 tys. zł i rata kredytowa

Ponieważ spłatę takiego kredytu można rozłożyć na wiele miesięcy (właściwie lat), to i rata kredytowa może być duża lub nieco mniejsza. Dokładnie może to jednak wyliczyć bank po przedstawieniu propozycji kredytowej. A teraz? My możemy je jedynie oszacować na podstawie wybranych propozycji kredytowych w bankach, w oparciu o przykłady reprezentatywne.

Wyliczenia szacunkowe rat stałych dla kredytu konsolidacyjnego na 60 tys. zł:

  • 4 lata: 1480 zł – 1810 zł,
  • 5 lat: 1230 zł – 1540 zł,
  • 6 lat: 1070 zł – 1360 zł,
  • 7 lat: 950 zł – 1240 zł,
  • 8 lat: 860 zł – 1140 zł.

I tutaj zasada jest prosta: dłuższy czas kredytowania, to mniejsza rata kredytowa. Zadłużenie zostaje podzielone na więcej miesięcy. Jednak minusem takiego rozwiązania, będzie wzrost kosztu całkowitego, o czym poniżej.

Kredyt konsolidacyjny 60 tys. zł, koszt kredytowy

I tak jest z każdym kredytem. Oddać należy nie tylko pożyczony kapitał, ale i również koszt, który naliczy bank. Na podstawie powyższych wyliczeń można oszacować koszt kredytu. Ile wyniesie na kredytu na 60 tys. zł?

  • 4 lata: 11040 zł – 26880 zł,
  • 5 lat: 13800 zł – 32400 zł,
  • 6 lat: 17040 zł – 37920 zł,
  • 7 lat: 19800 zł – 44160 zł,
  • 8 lat: 22560 zł – 49440 zł.

No, nie będzie on najmniejszy. Do kosztów całkowitego kredytu wliczane są odsetki i na podstawie przyjętego oprocentowania nominalnego kredytu. Większy kredyt i dłuższy czas spłaty, to i odsetki będą większe (i dlatego tak się właśnie dzieje w powyższym przypadku).

Bank może oczywiście poza samymi odsetkami naliczyć prowizję czy będzie konieczność wykupienia ubezpieczenia. I te czynniki również w oczywisty sposób wpływają na koszt całkowity zobowiązania.

Kredyt konsolidacyjny a zdolność kredytowa

W chwili, w której zwrócimy się do banku z zapytaniem o kredyt konsolidacyjny, wyliczy on wstępną zdolność kredytową, a przy składaniu wniosku dokona kompleksowej analizy oceny kredytowej.

Zdolność kredytowa jest to zdolność potencjalnego kredytobiorcy do regulowania zobowiązania zgodnie z przyjętymi ustaleniami w umowie kredytowej. Najważniejszymi kryteriami branymi do wyliczenia zdolności są uzyskiwane dochody i wydatki (ale nie są to jedyne czynniki).

Również wiarygodność kredytowa, czyli terminowość spłacania innych kredytów i pożyczek, zarówno obecnych, jak i przeszłych czy brak wpisów w bazach dłużników, ma istotne znaczenie.

W przypadku niespełnienia jednego z tych warunków, kredytu w banku nie otrzymamy.

Przy braku zdolności kredytowej nie otrzymamy również pożyczki pozabankowej.

Konsolidację kredytów należy zatem rozważać znacznie wcześniej, zanim jeszcze utracimy płynność finansową i przestaniemy spłacać zobowiązania.

Jeżeli jednak nie potrzebujesz konsolidować kredytów, a potrzebna jest pożyczka gotówkowa lub kredyt gotówkowy, to można zapoznać się z kredytem gotówkowym na 60 tys. zł w najnowszej ofercie banków.