Kredyt konsolidacyjny 70 tys. zł oferta banków

Kredyt konsolidacyjny 70 tys. zł, pożyczki konsolidacyjne w bankach na zamianę kredytów w jeden. Jeżeli szukasz takiego kredytu, to znajdziesz najnowsze, a być może i najlepsze oferty dostępne w bankach, poniżej. Płać mniejszą ratę po konsolidacji kredytów!

kredyt konsolidacyjny 70 tys. zł oferta banków

Kredyt konsolidacyjny – na czym polega?

Kredyt konsolidacyjny jest kredytem celowym, umożliwiającym spłacenie wybranych i aktualnie spłacanych zobowiązań kredytowych.

Nie bierze się go po to, aby zrestrukturyzować domowy budżet (jak to niekiedy jest tłumaczone), ale po to, aby osiągnąć jedno z trzech głównych zamierzeń konsolidacyjnych.

Często się mówi, że jest to „łączenie” kredytów, co oczywiście nie jest prawdą, bo żadne „łączenie” nie występuje. Bank spłaca nasze zobowiązania kredytowe (jeżeli jest to kredyt konsolidacyjny) lub robimy to sami (jeżeli jest to pożyczka konsolidacyjna) i w ten sposób są zamknięte nasze stare kredyty i pożyczki.

Wydłużenie czasu spłaty kredytów pomaga zmniejszyć miesięczną ratę co wpływa na poprawę stanu domowego bilansu. Zmniejszają się wydatki w domowym budżecie i tym samy poprawia się równocześnie zdolność kredytowa.

Kredyt konsolidacyjny 70 tys. zł i rata kredytowa

Ile może wynieść rata kredytowa po przeprowadzonej konsolidacji, zależy od konkretnej oferty kredytowej przedstawionej przez bank i czasu kredytowania. Na tym etapie można ją tylko oszacować. W przypadku rat równych:

  • 4 lata: 1730 zł – 2111 zł,
  • 5 lat: 1440 zł – 1800 zł,
  • 6 lat: 1250 zł – 1590 zł,
  • 7 lat: 1100 zł – 1440 zł,
  • 8 lat: 1000 zł – 1330 zł.

Jednocześnie należy mieć na uwadze, że kredyt konsolidacyjny, to również koszt takiego kredytu, czyli oddać należy nie tylko wysokość pożyczonego kapitału, ale również odsetki i ewentualne pozostałe koszty, np. prowizję czy ubezpieczenie. To wszystko powoduje, że nasze zadłużenie wzrośnie w stosunku do zadłużenia przed konsolidacją.

Kredyt konsolidacyjny 70 tys. zł i koszt kredytowy

Oszacowany koszt całkowity kredytu konsolidacyjnego na podstawie powyższych wyliczeń:

  • 4 lata: 13040 zł – 31328 zł,
  • 5 lat: 16400 zł – 38000 zł,
  • 6 lat: 20000 zł – 44480 zł,
  • 7 lat: 22400 zł – 50960 zł,
  • 8 lat: 26000 zł – 57680 zł.

Należy zatem pamiętać o tym, aby w miarę możliwości porównać oferty banków i kredytów konsolidacyjnych.

Co można skonsolidować?

Konsolidacji podlegają przede wszystkim kredyty bankowe, ale niekiedy można i kredyty spłacane w SKOK-ach. Nie można natomiast skonsolidować pożyczek spłacanych w firmach pożyczkowych.

Można je spłacić, jeżeli skorzystamy z dodatkowej gotówki lub wybierzemy pożyczkę konsolidacyjną (bankową).

Najczęściej konsolidowane są pożyczki i kredyty gotówkowe, ale powszechnie obecnie spłaca się limity w kontach i zadłużenie z kart kredytowych. Te dwa ostatnie produkty kredytowe są w szczególności wysoko oprocentowane.

Możliwe jest skonsolidowanie także kredytów samochodowych, ratalnych czy nawet i hipotecznych, ale zakres konsolidacji zależy już od propozycji konkretnego banku.

Sprawdź, jeżeli szukasz kredytu gotówkowego na 70 tys. zł w ofercie banków. Przegląd propozycji kredytowych standardowych, internetowych i w promocji dla nowych klientów.