Kredyt konsolidacyjny 80 tys. zł oferta banków

Kredyt konsolidacyjny 80 tys. zł w ofercie banków. Gdzie po kredyt na połączenie kredytów i pożyczek do 80 tys. zł? Tylko w banku! Przegląd najnowszych oferta bankowych: kredyty i pożyczki konsolidacyjne – również w ofertach promocyjnych.

kredyt konsolidacyjny 80 tys. zł oferta banków

Kredyt konsolidacyjny 80 tys. zł a rata kredytu

Nie jest to mały kredyt, to i należy mieć świadomość, że i rata kredytowa nie będzie należeć do najmniejszy. Ile wyniesie? Wysokość raty dla kredytu konsolidacyjnego na 80 tys. zł można jedynie oszacować.

Każda oferta kredytowa jest indywidualna i może się różnić, nawet w tym samym banku, na taką samą kwotę i z takim samym okresem kredytowania, dla dwóch różnych kredytobiorców. Ocena kredytowa ma kluczowe i najważniejsze znaczenie.

Wysokość raty kredytowej równej – oszacowanej – w zależności od przyjętego czasu kredytowania:

 • 5 lat: 1700 zł – 2060 zł,
 • 6 lat: 1500 zł – 1820 zł,
 • 7 lat: 1330 zł – 1650 zł,
 • 8 lat: 1210 zł – 1530 zł,
 • 9 lat: 1140 zł – 1430 zł,

Niezależnie, który wariant kredytu przyjmiemy, tańszy czy droższy, rata kredytowa będzie mniejsza wraz z wydłużeniem czasu spłaty. Jednak z każdym dodatkowym miesiącem spłaty, koszt kredytowy rośnie (w związku z płaconymi odsetkami).

Kredyt konsolidacyjny 80 tys. zł a koszt kredytowy

Koszt kredytu konsolidacyjnego na 80 tys. zł będzie większy im dłużej spłacane jest zaciągnięte zobowiązanie. I je również można oszacować, stosując wyliczenia powyższe. Jaki jest oszacowany całkowity koszt kredytu konsolidacyjnego?

 • 5 lat: 22000 zł – 43600 zł,
 • 6 lat: 28000 zł – 51040 zł,
 • 7 lat: 31720 zł – 58600 zł,
 • 8 lat: 36160 zł – 66880 zł,
 • 9 lat: 43120 zł – 74440 zł.

Koszt kredytowy będzie większy, ale to również niestety oznacza, że i zadłużenie będzie większe w porównaniu z tym, jakie miało miejsce przed konsolidacją. Będzie wymagać zapłacenie kilku (kilkunastu) rat, taka aby wróciło do czasów sprzed konsolidacji.

Kredyt konsolidacyjny z oprocentowaniem zmiennym, to również ryzyko wzrostu rat kredytowych w przypadku podniesienia stóp procentowych przez RPP NBP.

Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny?

Nie ma innej możliwości, jak skontaktowanie się z bankiem. Można wypełnić krótki formularz kontaktowy i bank przedzwoni lub można również złożyć wniosek online. W tym drugim przypadku bank również się z nami skontaktuje, a cała procedura zostanie przeprowadzona telefonicznie i online.

Skonsolidowanie kredytów bez wychodzenia z domu jest na pewno wygodne, ale nie oznacza, to wcale, że będzie taniej. Konieczne jest porównanie ofert kredytowych uwzględniających koszt kredytu.

W przypadku wysokich konsolidacji, sam proces konsolidacyjny może być nieco bardziej sformalizowany i będzie wymagał jakieś dodatkowej formy zabezpieczenia spłaty kredytu. Może to być np. konieczność wykupienia polisy ubezpieczeniowej czy poręczenia osób trzecich.

Skorzystanie z oferty kredytu konsolidacyjnego wymaga dostarczenia odpowiednich dokumentów, podobnie jak w przypadku każdego kredytu. Dokładny zakres dokumentacji podana bank, ale najczęściej jest to:

 • dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość,
 • zaświadczenia o zarobach i ich źródle,
 • wyciąg z rachunku z ostatnich 3 lub 6 miesięcy,
 • zobowiązania, które zamierzamy skonsolidować.
Nie potrzebujesz kredytu konsolidacyjnego na 80 tys. zł, a ma to być kredyt gotówkowy w banku do 80 tys. zł? Znajdziesz takie kredyty oraz pożyczki gotówkowe w najnowszej odsłonie – również w promocji dla nowych klientów.