Kredyty gotówkowe porównanie banków

Kredyty i pożyczki gotówkowe są dostępne w każdym banku. Nie ma najmniejszego problemu, aby wybrać szybko, nawet przez internet, kredyt lub pożyczkę gotówkową. Ale czy szybko, to znaczny korzystnie?

kredyty gotówkowe porównanie banków

Nie tylko banki, ale i firmy pożyczkowe, reklamują kredyty i pożyczki gotówkowe. Najtaniej! Z obniżonym oprocentowaniem! Bez prowizji! A niekiedy RRSO wynosi 0% dla nowych klientów (ale to bardziej w firmach pożyczkowych). Brzmi fantastycznie, prawda? Ale, jak jest w rzeczywistości?

Jedno jest pewne: pożyczając pieniądzem w banku, należy za to zapłacić. Cena jest uzależniona od wielu czynników, podobnie jak już sama oferta kredytowa i wysokość raty kredytowej.

Niska rata kredytowa nie oznacza oczywiście, że kredyt jest tani.

Każda propozycja powinna zostać dobrze prześwietlona. To oznacza, że jeżeli jesteśmy zainteresowani konkretną propozycją kredytu gotówkowego, to należy się z takim bankiem skontaktować i poprosić o przedstawienie szczegółów dotyczących kredytu.

Dobrze byłoby mieć przygotowaną jeszcze jedną ofertę kredytową, przygotowaną przez inny bank, tak, aby je porównać i wybrać tańszą opcję. Gdzie najkorzystniej wziąć kredyt gotówkowy? Na początku lista najnowszych propozycji:

Porównanie kredytu gotówkowego ranking banków

Wybór kredytu gotówkowego, jeżeli określone zostały potrzeby finansowe, należy zacząć od zapoznania się z propozycjami, aby mieć nie tylko szerszy ogląd sytuacji, ale i już na etapie prezentacji oferty przez bank, wiedzieć, jakie elementy kosztowe można ewentualnie negocjować i w jakim zakresie.

Propozycje kredytowe można „pozbierać” odwiedzając placówki bankowe, co wymaga jednak dużo wolnego czasu, ale i można to zrobić przez internet, korzystając z takiego zestawienia, jak powyższe. Po wysłaniu formularza kontaktowego, to bank do nasz przedzwoni i uzyskamy niezbędne informacje dotyczące wybranego kredytu lub pożyczki gotówkowej.

Czy wiesz, że kredyty i pożyczki gotówkowe można „połączyć” w jedno zobowiązanie i w ten sposób w znaczny sposób obniżyć wysokość raty? Przeczytaj: W jaki sposób zmniejszyć ratę kredytu.

Porównanie kredytów gotówkowych może posłużyć do stworzenia własnego ranking banków i kredytów. I nie ma musi to być kilkanaście banków, a wystarczą nawet dwa. Propozycje kredytowe różnią się od siebie, ale te promocyjne (np. bez prowizji czy z obniżonym oprocentowaniem), są bardzo do siebie podobne.

Najkorzystniejsze kredyty gotówkowe, to tanie kredyty

W jaki sposób można ocenić, że dany kredyt gotówkowy jest tani? Jest tylko jeden sposób. Tak, to porównanie ofert kredytowych. Cena kredytu jest wyznaczona przez sumę wszystkich kosztów, które kredytobiorca/pożyczkobiorca musi ponieść na rzecz banku, w związku z udzielonym finansowaniem. Jest to całkowity koszt kredytu.

Jest on wyrażony w złotówkach, w walucie w której jest udzielane finansowanie oraz w postaci wskaźnika RRSO — Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania.

Całkowity koszt kredytu jest prosty do zrozumienia. Jeżeli dodamy do siebie odsetki kredytowe, prowizję i koszy dodatkowe, to otrzymamy właśnie koszt całkowity. Natomiast RRSO, to koszt całkowity, który jest wyrażony w procentach,uwzględniający całkowitą kwotę kredytu w ujęciu rocznym (12 miesięcy). Zamiast odsetek w RRSO jest wliczane oprocentowanie nominalne kredytu (RSO).

Najważniejszej jest to, aby wiedzieć jest to jak wybrać tańszy kredyt. Jeżeli RRSO czy koszt całkowity złotówkowy oferty kredytowej w banku A jest niższy od oferty kredytowej w banku B, to oznacza, że to ona jest tańsza.

Przy porównaniu ofert pod względem ceny, muszą być porównywane takie same, co do wysokości kredytu, liczby i rodzajów rat (stałe lub malejące).