Kredyty konsolidacyjne 15000 zł

Kredyty konsolidacyjne 15000 zł, jako kredyt celowy, który przeznaczany jest tylko na spłatę aktualnych – wybranych – zobowiązań kredytowych w innych bankach. Nie ma przymusu konsolidacji wszystkich posiadanych kredytów – to Ty zadecydujesz, jakie kredyty mają zostać zamknięte.

kredyty konsolidacyjne 15000 zł

Gdzie najlepiej skonsolidować kredyty? W banku, rzecz jasna! Oferty kredytów konsolidacyjnych są dostępne w kilkudziesięciu bankach komercyjnych i spółdzielczych. Nie oznacza to, każda oferta jest warta nawet pobieżnej uwagi.

Podobnie jest z rankingami i kalkulatorami kredytów konsolidacyjnych. Wybór atrakcyjnej i korzystnej oferty można dokonać na podstawie kilku najbardziej popularnych ofert. W każdym przypadku jednak należy wziąć pod uwagę całkowity koszt kredytu, aby wybrać taniej.

Przegląd banków i kredyty konsolidacyjne 15000 zł:

Kredyty konsolidacyjne 15000 zł. Ile wyniesie rata?

No dobrze. Mamy już kredyty konsolidacyjne i propozycje w bankach. Jak będzie rata kredytowa, jeżeli zamierzamy wziąć kredyt na konsolidację w wysokości 15000 zł?

Takiej łatwej odpowiedzi nie ma, niestety. Oferta kredytowa może być przedstawiona tylko potencjalnemu kredytobiorcy po zbadaniu jego oceny kredytowej. Wszelkiego rodzaju wyliczenia rat dokonane przez kalkulatory czy rankingi kredytowe, to jedynie szacunki.

Ale oszacować ratę można, a nawet dokładnie ją wyliczyć, jeżeli zostaną przyjęte określone założenia. I tak: kredyty konsolidacyjne 15000 zł. RSO – oprocentowanie nominalne w skali roku 11,69%. Brak prowizji, ubezpieczenie i innych opłat.

Rata równa i koszt całkowity:

  • 4 lata: 392,73 zł – 3 850,96 zł.
  • 5 lat: 331,32 zł – 4 879,30 zł.
  • 6 lat: 290,84 zł – 5 940,51 zł.

Co charakterystyczne jest dla kredytów, które są oprocentowane, że koszt całkowity będzie rosnąć wraz z wydłużeniem czasu spłaty. Jednak im dłużej kredyt jest spłacany, tym mniejsza jest rata miesięczna zobowiązania.

W serwisie Oferta Banków do poczytania przed śniadaniem: