Kredyty konsolidacyjne 20000 zł

Kredyty konsolidacyjne 20000 zł – zobowiązanie celowe. Pożyczone w ten sposób środki mogą być przeznaczone tylko na spłatę innych zobowiązań. Najczęściej dotyczą one zobowiązań spłacanych w innych bankach, niż ten, który udziela takiego finansowania.

kredyty konsolidacyjne 20000 zł

W jakim banku będzie najtańszy kredyt konsolidacyjny? Tani kredyt konsolidacyjny, to taki, którego koszt całkowity jest najmniejszy w porównaniu z innymi ofertami. Jeżeli porównujemy dwa kredyty, to ten z mniejszym kosztem będzie najtańszy. Nie ma sensu dokonywać wyboru w oparciu o porównywarki i rankingi kredytowe.

Ostateczna oferta przedstawiana jest przez banki i tak w oparciu o kryterium oceny kredytowej. Na tej podstawie bank przedstawia ofertę, która może mocno różnić się od tej przedstawionej w „pomocniczych” narzędziach.

Dokonując wyboru i przeprowadzając analizy należy zwracać uwagę na całkowity koszt kredytu. To nie tylko same odsetki (ale stanowią najczęściej największą część kosztów), ale i dodatkowo może to być prowizja czy ubezpieczenie.

Gdzie pytać o kredyty konsolidacyjne 20000 zł? Zapytanie można skierować do poniższych banków:

Wyliczenia rat – kredyty konsolidacyjne na 20000 zł?

To jak wysoka będzie ta rata? Zasada jest prosta: im dłużej spłacasz kredyt, tym rata będzie mniejsza. A dokładnie? Tylko bank może to dokładnie wyliczyć po przedstawieniu oferty.

Jednak przyjmując pewne proste założenia można ratę kredytową wyliczyć.

Kredyty konsolidacyjne 20000 zł z oprocentowaniem 11,99% rocznym. Kosztem kredytowym są tylko odsetki – nie są naliczane żadne inne koszty. Dla rat równych:

  • 4 lata: 526,58 zł.
  • 5 lat: 444,79 zł.
  • 6 lat: 390,90 zł.

Od razu nasuwa się pytanie, jaki będzie koszt odsetkowy (całkowity) kredytu na 20000 zł. Wyliczenia poniżej dla tych samych parametrów:

  • 4 lata: 5 275,77 zł.
  • 5 lat: 6 687,27 zł.
  • 6 lat: 8 144,79 zł.

Nie trudno było jednocześnie się domyślić, że koszt całkowity kredytu będzie się zwiększał, im bardziej zostanie wydłużony czas spłaty.

Oferta Banków – w portalu przeczytasz po śniadaniu: