Kredyty konsolidacyjne 25000 zł

Kredyty konsolidacyjne 25000 zł, a po konsolidacji kredytobiorca pozostaje z jednym kredytem i jedną mniejszą ratą. W zależności od oferty banku, konsolidacji podlegają najczęściej kredyty gotówkowe, ale również mogą to być kredyty ratalne, samochodowe oraz limity w rachunku osobistym czy w ramach karty kredytowej.

kredyty konsolidacyjne 25000 zł

Czy opłaca się wziąć kredyt konsolidacyjny? Jest to sprawa indywidualna i zależy od celu kredytowania. Zaletą konsolidacji – nie kredytu – jest mniejsze obciążenie dla domowych finansów. Jeden kredyt i mniejsza rata. A jeszcze, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że zmniejszając ratę jednocześnie zwiększamy zdolność kredytową i tym samym można uzyskać dodatkową gotówkę, to nic, tylko konsolidować!

Niższa rata nie bierze się jednak „z sufitu”. Konsekwencją wydłużenia spłaty zobowiązania jest mniejsza rata – owszem, to prawda – ale i wyższe są koszty całkowite. Zwiększa się w ten sposób przecież koszt odsetkowy. Ostatecznie zadłużenie po konsolidacji jest większe niż przed tym procesem.

O tym czy warto nam konsolidować kredyty pozostaje w gestii indywidualnej decyzji każdego kredytobiorcy w zależności od efektu, który zamierzamy uzyskać.

Kredyty konsolidacyjne 25000 zł – z tymi bankami można skontaktować się w sprawie konsolidacji:

Raty i koszt odsetkowe kredytu konsolidacyjnego 25000 zł

Czy można wyliczyć raty kredytowe? Można, oczywiście. Ale konieczne są określone założenia kredytowe. Dokładne wyliczenia przy danej ofercie może zrobić bank.

I tutaj należy mieć na uwadze, że propozycje kredytowe są kierowane do ogółu – do wszystkich potencjalnych kredytobiorców. Natomiast bank przedstawia ostateczną ofertę już po uwzględnieniu oceny kredytowej.

Przyjmijmy zatem, że interesują nas kredyty konsolidacyjne na 25000 zł. Jaka będzie rata kredytowa równa i koszt całkowity (odsetkowy), jeżeli jest on oprocentowany 11,48% rocznie i nie ma innych kosztów poza samymi odsetkami?

  • 4 lata: 651,98 zł – 6 295,09 zł.
  • 5 lat: 549,56 zł – 7 973,85 zł.
  • 6 lat: 482,02 zł – 9 705,50 zł.

Zmniejszeniem miesięcznego zobowiązania wynika z faktu, że zostaje wydłużony czas spłaty. Jednak to i wzrost odsetki za dłuższy okres kredytowania. Coś za coś zatem – mniejsza rata, ale kosztem… większego kosztu odsetkowego.

W serwisie Oferta Banków jeszcze coś? Może to: