Kredyty konsolidacyjne 30000 zł

Kredyty konsolidacyjne 30000 zł i oferty kredytów konsolidacyjnych w kilku bankach komercyjnych. Porównanie ofert kredytowych ułatwią wybór tej tańszej. Przy porównaniu należy wziąć pod uwagę całkowity koszt takiego kredytu lub Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania.

kredyty konsolidacyjne 30000 zł

Konsolidacja kredytów polega na tzw. połączeniu kilku zobowiązań w jedno i do tego otrzymujemy mniejszą ratę. Uzyskanie każdego kredytu, w tym również i kredytu na skonsolidowanie zadłużenia, jest możliwe tylko przy dobrej zdolności i wiarygodności kredytowej.

Nieterminowe regulowaniu dotychczasowych rat może uniemożliwić otrzymanie kredytu.

Korzyści z konsolidacji kredytów zależą od efektu, który zamierzamy osiągnąć. Zmniejszenie nowej raty wiąże się z wydłużeniem okresu spłaty. Co prawda poprawia się sytuacja w domowych finansach – mniejsze są wydatki – ale konsekwencją jest wyższy całkowity koszt spłaty całego zobowiązania.

Wniosek o konsolidację kredytu można złożyć w jednym z poniższych banków, również przez internet, jak i osobiście w placówce banku. Kredyty konsolidacyjne 30000 zł:

Kredyty konsolidacyjne na 30000 zł. Jak będzie rata kredytowa?

Rata kredytowa? Konsolidacja kredytów jest procesem polegającym na połączeniu kilku zobowiązań w jedno. I umożliwia to oczywiście kredyt konsolidacyjny.

Dzięki zazwyczaj niższemu oprocentowaniu nominalnemu, przy jednoczesnym wydłużeniu czasu kredytowania, obniżona zostaje również wysokość miesięcznego zobowiązania z tytułu raty. Im dłuższy jest czas spłaty, tym jest ona mniejsza i mniej obciąża budżet kredytobiorcy.

Wysokość raty dokładanie może podać tylko bank, który przeprowadzi konsolidację. Wszelkiego rodzaju rankingi, kalkulatory i porównywarki przedstawiają tylko wyliczenia szacunkowe. Bank bada zdolność kredytową kredytobiorcy i na tej podstawie (a właściwie na podstawie całościowej oceny kredytowej) może zaprezentować ofertę wraz z wyliczoną ratę.

Jednak np. zakładając, że interesują na kredyty konsolidacyjne 30000 zł i przyjmując założenie, że oprocentowanie wynosi 11,69% rocznie i nie ma innych kosztów, to rata kredytowa oraz koszt odsetkowy wyniesie (w tym przypadku całkowity):

  • 4 lata: 785,46 zł – 7 701,91 zł.
  • 5 lat: 662,64 zł – 9 758,60 zł.
  • 6 lat: 581,68 zł – 11 881,02 zł.

Z pewnością jedna mniejsza miesięczna rata zamiast kilku, to i przejrzystość i lepsza warunki domowego budżetu. Ale jednak z drugiej strony, to zwiększenie się i tak dużego zadłużenia, o dodatkowe kilka tysięcy złotych…

Oferta Banków: kredyty i pożyczki bankowe