Kredyty konsolidacyjne 35000 zł

Kredyty konsolidacyjne 35000 zł w kilku bankach. Jeżeli obecnie Twój budżet jest obciążony wieloma zobowiązaniami kredytowymi, które są spłacane w kilku bankach, to możesz to wszystko zredukować do jednego kredytu. A dodatkowe wydłużając odpowiednio ratę, zmniejszyć zdecydowanie ratę kredytu.

kredyty konsolidacyjne 35000 zł

Po co konsolidować kredyty bankowe? Są właściwie dwa zasadnicze powody: zmniejszenie ich liczby do akceptowalnego minimum oraz poprawienie płynności finansowej.

Kredyt konsolidacyjny, podobnie jak kredyt hipoteczny czy samochodowy, zaliczany jest do kredytów celowych, czyli przeznaczone mogą być zgodnie z tym, co zostało zapisane w umowie kredytowej. W tym konkretnym przypadku jest to spłata dotychczasowych wybranych zobowiązań kredytowych (najczęściej) z innych banków.

Zanim zostanie wybrany bank na konsolidację, należy przeanalizować strukturę zadłużenia i zdecydować, które kredyty nie zostają włączone do konsolidacji i będą spłacane na dotychczasowych warunkach.

Zobowiązania jakie można połączyć z reguły należą do wyłącznej decyzji kredytobiorcy, przy czym należy zaznaczyć, że szczegółowe zasady w tym zakresie określa bank w swojej propozycji kredytowej.

Skonsolidować można m.in.: kredyty i pożyczki:

  • gotówkowe,
  • samochodowe,
  • ratalne,
  • hipoteczne,
  • limity w rachunkach osobistych i kartach kredytowych.

Banki i kredyty konsolidacyjne 35000 zł – najnowsze propozycje na konsolidację:

Jakie raty? Kredyty konsolidacyjnego 35000 zł

Po konsolidacji kredytów, nie musisz już pamiętać o spłacie wielu zobowiązań i spłacasz jedną ratę zamiast kilku w różnych bankach.

Wysokość raty możesz oczywiście dopasować do swoich potrzeb i rozłożyć ją na odpowiednio dłuższy czas, aby ją zmniejszyć i poprawić tym samym sytuację w domowym budżecie.

Ile może wynieść rata kredytowa dla kredytów konsolidacyjnych na 35000 zł? O, to już będzie zależeć i od banku, który przedstawi ofertę końcową, ale i od czasu kredytowania. Oczywiście, że dłuższy czas spłaty, to mniejsza rata, ale i równocześnie większy będzie koszt odsetkowy.

Na przykład dla założenia, że jest to kredyt oprocentowany na 12,09% rocznie, to rata równa takiego kredytu i całkowity koszt wyniosą tak jak to zostało przedstawione poniżej. Poza kosztem odsetkowym nie występują inne opłaty.

  • 4 lata: 923,23 zł – 9 315,12 zł.
  • 5 lat: 780,15 zł – 11 808,90 zł.
  • 6 lat: 685,90 zł – 14 384,51 zł.

Czy kredyt konsolidacyjny można spłacić wcześniej? Tak. W dowolnym momencie można dokonać wcześniejszej (częściowej lub całkowitej) spłaty kredytu. Dokonując częściowej i wcześniejszej spłaty kredytu, możesz wybrać: spłatę bez skrócenia okresu kredytowania – w takiej sytuacji zmniejszy się wysokość spłacanych rat lub spłatę ze skróceniem czasu kredytowania – wysokość rat nie ulegnie zmianie, ale szybciej jest spłacany kredyt.

W serwisie Oferta Banków przeczytasz także: