Kredyty konsolidacyjne 5000 zł

Kredyty konsolidacyjne 5000 zł i jeden kredyt zamiast kilku różnych zobowiązań. Czy taki, stosunkowo niewielki kredyt konsolidacyjny jest możliwy od pozyskania w banku? Tak! Nawet mniejszy, ale i znacząco większy. Z przeglądem kredytów konsolidacyjnych w bankach można się zapoznać poniżej.

kredyty konsolidacyjne 5000 zł

Po co konsolidować kredyty bankowe? Są właściwie dwa zasadnicze powody: zmniejszenie ich liczby do akceptowalnego minimum oraz poprawienie płynności finansowej.

Pierwszy powód to przede wszystkim lepsze zarządzanie domowymi finansami. Drugi, pozwala w znaczący obniżyć domowe wydatki i zwiększyć zdolność kredytową. Odbywa się to poprzez wydłużenie czasu kredytowania, bo na im dłuższy czas jest rozłożona spłata, to tym mniejsza będzie rata.

Jakie kredyty można skonsolidować? Przy tej kwocie konsolidacji, najczęściej są to pożyczki i kredyty gotówkowe, ratalne oraz limity wykorzystane i niespłacane w kartach i kontach bankowych.

Kredyty konsolidacyjne 5000 zł – w poniższych bankach możesz o taki kredyt zapytać:

Jaka rata kredyty konsolidacyjne 5000 zł?

Nie ma jednej odpowiedzi. Zależy to nie tylko od samej oferty kredytowej w banku, ale i również od czasu kredytowania (oraz rodzaju rat).

Najlepiej jest skontaktować się z bankiem. Sprawdzi czy mamy odpowiednią zdolność kredytową, jak wygląda raport z BIK i wówczas po takiej analizie może przedstawić ofertę.

Jednak przyjmując pewne założenia, nie jest trudno obliczyć ratę. Przyjmijmy zatem, że mamy na uwadze kredyty konsolidacyjne 5000 zł z oprocentowaniem 11,49% w skali roku. Odsetki będą tylko jedynym kosztem. Wówczas rata kredytowa oraz koszt całkowity (odsetkowy) wyniesie:

  • 2 lata: 234,18 zł – 620,28 zł.
  • 3 lata: 164,86 zł – 934,83 zł.
  • 4 lata: 130,42 zł – 1 260,19 zł.

Jak przebiega konsolidacja? Należy przygotować wymagane dokumenty – poinformuje Ciebie o nich bank. Po wstępnej ocenie kredytowej przedstawi propozycję. W tym momencie możesz ustalić wysokość nowej raty i zadecydować np. czy chcesz skorzystać z dodatkowej gotówki.

O czym jeszcze możesz przeczytać w serwisie Oferta Banków?