Krótko o tym, na czym polega konsolidacja kredytów

Konsolidacja kredytów konsumpcyjnych, czyli kredytów i pożyczek zaciąganych przez konsumentów. Jakie kredyty i pożyczki podlegają konsolidacji i czym jest kredyt konsolidacyjny?

na czym polega konsolidacja kredytów

Na czym polega konsolidacja kredytów? Potocznie mówiąc na „połączeniu” kilku kredytów w jeden. Korzystając z kredytu konsolidacyjnego, możemy spłacić wybrane zobowiązania finansowe, np.:

  • kredyty gotówkowe,
  • kredyty ratalne,
  • kredyty hipoteczne,
  • kredyty samochodowe,
  • kredyty na kontach bankowych (limity w ROR),
  • karty kredytowe.

Konsolidacja kredytów? Po co to robić?

Co daje nam wówczas konsolidacja? Przede wszystkim to, że zamiast kilku rat będziemy płacić tylko jedną. Nie musimy zatem pamiętać o kilku terminach płatności, wystarczy zaznaczyć w kalendarzu jedną datę.

Dodatkowo nowa rata kredytowa może być znacznie niższa od sumy rat płaconych poprzednio, przed konsolidacją. Jest to możliwe dzięki odpowiedniemu wydłużeniu czasu jego spłaty.

Oprocentowanie takich kredytów jest mniejsze niż kredytów czy pożyczek gotówkowych, a okres kredytowania to nawet i 10 lat – w przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych.

Konsolidacja kredytów konsumpcyjnych – jaki bank wybrać?

Nie chcesz lub nie masz czasu, aby chodzić po placówkach bankowych i przeglądać oferty kredytowe, to z propozycjami w bankach zapoznasz się poniżej:

Czy konsolidacja kredytów konsumpcyjnych może być zrobiona przez internet? Tak, tym bardziej, że od czasu do czasu, pojawiają się takie oferty w bankach.

Ale i tak cały proces kredytowy jest przeprowadzany telefonicznie i online, a umowa jest najczęściej podpisywana w placówce banku.

Szukając kredytu konsolidacyjnego wygodniejsze jest skorzystanie z jednego zestawienia ofert bankowych, jak na tej stronie, zamiast przeglądać dziesiątki stron bankowych.

Powyżej masz dostęp do propozycji kilku banków, a z każdym z nich możesz się skontaktować wysyłając krótki formularz online i to przedstawiciel bank przedzwoni do Ciebie.

Konsolidacja kredytu mieszkaniowego i gotówkowego

Konsolidacja kredytu mieszkaniowego i gotówkowego jest możliwa praktycznie w każdym banku. Należy wówczas skorzystać z kredytu konsolidacyjnego hipotecznego.

Bardzo często jednak, oferty promocyjne wykluczają konsolidację kredytów i pożyczek hipotecznych. Jeżeli jesteś zainteresowany właśnie taką konsolidacją, to należy zapytać doradcy bankowego.

W przypadku kredytu konsolidacyjnego gotówkowego, wśród konsolidowanego zadłużenia nie występuje kredyt hipoteczny lub mieszkaniowy. Maksymalny okres kredytowania dla tego rodzaju kredytu wynosi 10 lat, a maksymalna kwota konsolidacji nie przekracza 250 tys. zł (podobnie jak w przypadku kredytów gotówkowych). Inaczej wygląda sytuacja w przypadku, kiedy jednym z konsolidowanych kredytów jest kredyt hipoteczny.

W takim przypadku mamy do czynienia z kredytem konsolidacyjnym hipotecznym, którego zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości. Wysokość kredytu konsolidacyjnego jest uzależniona od wyceny nieruchomości (ok. 60-70% jego wartości), a okres kredytowania może zostać rozłożony nawet i na 20-25 lat.


Analizy kredytowe i więcej informacji związanych z konsolidacją kredytów i kredytami konsolidacyjnymi znajdziesz w serwisie kredytowym https://kredytyporownywarka.pl/.