Najlepszy kredyt konsolidacyjny – zestawienie ofert

Przez ostatnie parę lat zebrało się trochę różnego rodzaju kredytów? Kredyty gotówkowe, ratalne, samochodowe limity w kontach i na kartach, a może również hipoteczne. Lista produktów kredytowych może być bardzo szeroka. Co dalej? Konsolidacja i najlepszy kredyt konsolidacyjny…

najlepszy kredyt konsolidacyjny – zestawienie ofert

Popularność kredytów i bardzo często łatwość i szybkość ich uzyskania, może stać się źródłem późniejszych kłopotów finansowych. Jeżeli nazbiera się ich zbyt dużo, a wszystkie wydatki rosną, to spłacania rat może być problematyczne.

Co zrobić, jeżeli koszty miesięcznych zobowiązań są już tak duże, że boli głowa? Zapomnieć o zapłaceniu któreś z rat jest trudno. Do rzadkości nie należy wcale sytuacja, że celowo nie jest płacona, ponieważ są inne opłaty.

Jak zabraknie niewiele, to czasami sięga się po pożyczkę pozabankową, co absolutnie nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo nie tylko, że należy pożyczkę oddać (jeżeli chwilówka to najczęściej za miesiąc), ale i zapłacić ratę lub raty.

Jeżeli liczba kredytów zbyt mocno obciążają domowe finanse, to wówczas można wziąć pod uwagę kredyt konsolidacyjny i skonsolidowanie zobowiązań.

Nie jest to być może najlepsze rozwiązanie, ale niekiedy jedyne i konieczne.

Bankom zależy na tym, aby kredytobiorcy spłacali kredyty i pożyczki terminowo, dlatego wychodzi im naprzeciw oferując kredyt konsolidacyjny.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Nawet najlepszy kredyt konsolidacyjny nie jest najlepszym rozwiązaniem. W końcu jest to kredyt. Jaki to kredyt? Celowy, a to oznacza, że może być przeznaczony tylko w jednym celu: aby spłacić wcześniej aktualne zobowiązania kredytowe. Czyli spłata kredytów nowym kredytem? No tak, tak to wygląda.

Popularnie mówi się, że kredyt konsolidacyjny umożliwia zamianę lub połączenie kliku kredytów w jeden. Zamiast zatem kilku rat kredytowych będzie tylko jedna. Będzie ona niższa w stosunku do sumy rat konsolidowanych zobowiązań. A dlaczego? Tylko dlatego, że zostanie wydłużony czas kredytowania.

Kredyt konsolidacyjny umożliwia spłacenie różnorodnych kredytów i pożyczek bankowych: od najpowszechniej spłacanych kredytów i pożyczek gotówkowych, aż po limity w kartach i na kontach bankowych.

Zasada jest prosta: bank spłaca zobowiązania wskazane przez kredytobiorcę (najczęściej we wniosku kredytowym) z przyznanego kredytu. Stare kredyty zostają zamknięte, a kredytobiorca po konsolidacji ma tylko jeden kredyt do regulowania.

Jakie formalności trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Formalności są takie same jak przy innych kredytach i pożyczkach bankowych: należy wypełnić wniosek kredytowy i uzyskać pozytywną ocenę kredytową, na którą składa się ocena zdolności kredytowej oraz wiarygodności kredytowej.

Opóźnienia w spłacaniu rat kredytowych, to znacznie mniejsza szansa na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Jeżeli będą jeszcze jakieś dodatkowe formalności stawiane przez bank, to oczywiście doradca bankowy o tym poinformuje.

Warto zawczasu przygotować dokumentację związaną z kredytami, które mają zostać włączone do konsolidacji.

Jak uzyskać najlepszy i najtańszy kredyt konsolidacyjny?

Najtańszy kredyt konsolidacyjny, to kredyt w banku… Nie będzie odpowiedzi na to pytanie. Dzisiaj korzystną propozycję ma bank P, a za miesiąc może to być bank A. Należy samodzielnie porównać oferty kredytowe pod względem kosztów całkowitych i dopiero wówczas, możliwe jest wskazanie instytucji.

Konieczne należy pamiętać o tym, że pożyczając kapitał na konsolidację nie oddamy tyle samo. I to dotyczy każdego kredytu. Całkowity koszt kredytu to kilka składowych. Z pewnością odsetki, ale i może to być również i prowizja czy ubezpieczenie.

Należy również pamiętać, że to kredyt rozłożony na długi czas spłaty, a wszystko po to, aby maksymalnie obniżyć raty. W konsekwencji każdy dodatkowy miesiąc spłaty, to oczywiście mniejsza rata, ale większy koszt odsetkowy i całościowy koszt kredyt.

Ostatecznie zadłużenie po konsolidacji będzie, niestety, większe niż przed konsolidacją.

Najlepszy kredyt konsolidacyjny. Warto, nie warto?

Czy zatem warto przeprowadzać konsolidację kredytów i szukać najtańszego kredytu konsolidacyjnego?

Decydując się na kredyt, zawsze należy szukać najtańszego źródła finansowania. Konsolidacja jest zawsze sprawą indywidualną. Odzyskanie płynności finansowej jest niejednokrotnie sprawą priorytetową, a zmniejszenie wydatków związanych z obsługą zadłużenia może w tym pomóc. Pod warunkiem jednak, że w czasie regulowania spłaty kredytu nie będziemy dalej się zadłużać i ograniczymy inne wydatki. Chociażby do czasu, kiedy inflacja nie zacznie spadać i nie zmniejszą się wydatki z utrzymaniem gospodarstwa domowego lub nie zwiększą się nam dochody.

Więcej informacji, więcej analiz i tematów o najlepszych kredytach konsolidacyjnych w portalu https://kredytyporownywarka.pl.