Oferta banków kredyty gotówkowe

Oferta banków kredyty gotówkowe i pożyczki gotówkowe, które można przeznaczyć na dowolny cel. Przegląd banków w promocji: od 1000 zł do 250 tys. zł. Maksymalny czas kredytowania to w przypadku dużego kredytu, 10 lat!

oferta banków kredyty gotówkowe

Kredyty gotówkowe dla konsumentów, to popularna forma finansowania remontu mieszkania, kupna samochodu z ogłoszenia i każdego innego celu, który nie jest związany z prowadzoną działalnością gospodarczą.

W ofertach banków kredyt gotówkowy jest najczęściej podstawowym produktem kredytowym i dlatego propozycji jest dużo, a nawet i bardzo dużo. Niektóre z banków mają w swojej ofercie po dwa lub więcej kredytów i pożyczek gotówkowych: na niewielkie kwoty, bardzo duże, przez internet, dla nowych i obecnych klientów banku. Jest zatem w czym wybierać.

Ale jak wybrać najlepszą ofertę kredytu gotówkowego? Nie ma innej możliwości, jak ich porównanie pod względem kosztów. Żaden mądry człowiek nie wymyślił jeszcze nic nowego.

Koszt kredytu gotówkowego

Każdy kredyt kosztuje. Być może jest to truizm, ale wiele osób nie zwraca na to uwagę. Kierując się przekazem reklamowym w telewizji lub sięgając po kredyt we własnym banku, uważa, że wybór jest przemyślany i najlepszy. Nic bardziej mylnego.

Reklama działa przede wszystkim na emocje i w zasadzie nie musi mieć nic wspólnego z rzeczywistością. Za każde pożyczone 1000 zł płacisz 8 zł? Na pewno? Pożyczając na 2 lata i 10 lat? A skąd masz pewność, że Twój bank ma najlepszą ofertę? Tylko dlatego, że na konto w banku wpływa wynagrodzenie i wysłał propozycję kredytu na sms-a? Niekoniecznie tak będzie. Co więcej, z dużym prawdopodobieństwem klientowi z innego banku zaproponował lepszą ofertę. Dlaczego? Ponieważ banki bardzo mocno konkurują na rynku o nowego klienta, co jest bardzo widoczne w ofercie kont osobistych.

Decydując się zatem na kredyt gotówkowy, mając już określoną sumę pieniędzy, jaką chcesz pożyczyć, należy zapoznać się z propozycjami banków. W następnym kroku należy wytypować minimum dwa banki, z którymi skontaktujesz się w sprawie kredytu.

Bank, po sprawdzeniu zdolności i wiarygodności kredytowej, przedstawi ofertę – indywidualną – uwzględniającą oba wspomniane elementy. Otrzymasz od banku również Formularze Informacyjne, w których znajdą się szczegóły, na jakich zostanie udzielone finansowanie.

Najważniejszym kryterium w porównaniu ofert kredytowych jest całkowity koszt kredytu oraz RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Oba parametry określają koszt kredytu, przy czym RRSO jest wskaźnikiem procentowym biorącym pod uwagę wysokość kredytu w stosunku rocznym.

Na koszt kredytu wpływają odsetki, prowizje, ubezpieczenie.

Zasada porównania jest prosta: kredyt z mniejszym kosztem całkowitym jest tańszy. Im mniej należy oddać poza pożyczonym kapitałem, tym lepiej i taniej. Przy czym należy pamiętać o tym, aby porównywać ze sobą kredyty o takich samych parametrach.

Uwaga, uwaga! Pamiętaj! Mniejsza rata kredytowa jest wynikiem przede wszelkim dłuższego czasu kredytowania. Jednocześnie jednak rośnie koszt odsetkowy, będący pochodną oprocentowania kredytu.

W rankingach kredytów gotówkowych nie są prezentowane oferty

Żaden ranking czy porównywarka kredytów nie bierze pod uwagę zdolności kredytowej i wiarygodności kredytowej osoby przeglądającej takie zestawienia. Okazuje się, że te „rankingi” są wyłącznie listą propozycji kredytowych sporządzonych na podstawie przykładów reprezentatywnych. W praktyce, czyli po skontaktowaniu się z bankiem, okazać się może, że warunki na jakich otrzymamy środki finansowe, są całkowicie różne od tego co znaleźliśmy w rankingu!

Przeczytaj również:

Samodzielne porównywanie poszczególnych ofert kredytów gotówkowych nie jest trudnym zadaniem, zarezerwowanym dla ekspertów finansowych. Jeżeli dokładnie wczytamy się w Formularze Informacyjne i potrafimy posługiwać się kalkulatorem, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby przeprowadzić taką analizę.

W zasadzie nie będzie potrzebny nawet kalkulator. W Formularzu Informacyjnym mamy dokładnie przedstawione poszczególne elementy kosztowe kredytu oraz jego całkowitą kwotę.

Żadne narzędzia, nawet, jeżeli taką informację znajdziesz na portalu finansowym, nie zrobi tego za ciebie. Musisz poświęcić trochę wolnego czasu na zapoznanie się z ofertami, w końcu, to chodzi o twoje pieniądze, które będziesz musiał oddać. Nie powinniśmy tego obowiązku cedować na „jakieś” narzędzia, nawet wówczas, kiedy ktoś twierdzi, że są najlepsze.

Zaprezentowaną przez bank ofertę kredytową można często negocjować. W przypadku ofert promocyjnych jest to jednak mało prawdopodobne, ale warto spróbować, zwłaszcza, jeżeli mamy dobrą lub bardzo dobrą ocenę kredytową.