Pożyczka ratalna w firmie pożyczkowej online

Pożyczka ratalna w firmie pożyczkowej online to popularny sposób (a jednocześnie szybki) na pożyczenie pieniędzy bez większych formalności. Jest to wygodne rozwiązanie, ale należy pamiętać, że taka pożyczka ratalna jest znacznie droższa niż podobna, o którą będziemy wnioskować w banku.

Wnioskowanie o pożyczkę ratalną w firmie pożyczkowej w porównaniu z kredytem gotówkowym w banku, nie wymaga konieczności spełniania wielu wymogów. Nie oznacza to jednak, że każdy kto złoży wniosek, taką pożyczkę uzyska.

Niemniej jednak, już od pewnego czasu, mniej więcej od wprowadzenia świadczenia 500+ 1,2 i tzw. Ustawy antylichwiarskiej 3, pożyczki na raty stały się bardziej popularne niż pożyczki krótkoterminowe, tzw. chwilówki.

O pożyczkę pozabankową można wnioskować zarówno w firmie stacjonarnej, jak i bez wychodzenia z domu - przez internet.

Pożyczka pozabankowa na raty online charakteryzuje się uproszczonym procesem wnioskowania, szybką decyzji kredytową i szybką wypłatą środków na rachunek bankowy.

Poniżej można zapoznać się ze sprawdzonymi pozabankowymi instytucjami finansowymi, które oferują pożyczki ratalne online. Szczegóły oferty, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, możliwość skorzystania z kalkulatora pożyczkowego czy kontakt mailowy lub na czacie z przedstawiciele firmy - to wszystko znajdziesz na stronie wybranej firmy pożyczkowej.

Zanim podpiszesz jakąkolwiek umowę i dotyczy to również kredytów bankowych, należy zapoznać się ze wszystkimi kosztami, które związane są z zaciągnięciem pożyczki. I to zarówno poszczególnych kosztów, jak i kosztu całkowitego. Nie należy również bać się zadawać pytania telefonicznie, mailowo czy na czacie, jeżeli pojawią się jakieś pytania czy wątpliwości.

Droga pożyczka pozabankowa na raty

Pożyczając pieniądze w firmach pożyczkowych, musimy liczyć się z tym, że oddamy dużo więcej niż tylko pożyczony kapitał. Jest to to spowodowane między innymi tym, że firmy pożyczkowe:

Podjęcie takiego ryzyka wiąże się z naliczeniem większej ceny za udostępnienie środków finansowych.

Bardzo często możliwość uzyskania pożyczki gotówkowej, nawet z niewielką zdolnością kredytową i złą historią kredytowa w BIK, wpisami w bazach dłużników, wiąże się z bardzo dużymi kosztami całkowitymi.

Decydując się na szybką pożyczkę gotówkową na raty w firmie pożyczkowej, należy koniecznie zwrócić uwagę na wszystkie poszczególne koszty pożyczki oraz na całkowity koszt zobowiązania.

Na całkowity koszt pożyczki gotówkowej wpływają:

Bardzo rzadko, pożyczki na raty niebankowe są tańsze lub na zbliżonym poziomie kosztowym, jak pożyczki gotówkowe bankowe. Może się to zdarzyć wyłącznie w przypadkach indywidualnych, przy bardzo dobrej ocenie kredytowej.

W takiej jednak sytuacji, lepszym rozwiązaniem jest poszukanie pożyczki lub kredytu gotówkowego w banku.

Porównanie pożyczek ratalnych

Porównane co najmniej dwóch ofert pożyczkowych powinno być obowiązkowe! Nie można bowiem podjąć decyzji wyłącznie na podstawie reklamy lub podpowiedzi znajomego.

Nikt nie zagwarantuje Tobie, że po przeanalizowaniu pięciu ofert pożyczkowych wybierzesz najtańszą dostępną na rynku, ale z pewnością z tych pięciu wybierzesz najtańszą.

Porównanie pożyczek ratalnych jest proste i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Nie musisz szukać doradcy finansowego!

Zwróć uwagę, że pomimo tego, że w internecie znajdziesz dużo instytucji pożyczkowych (a wbrew pozorom, po odsianiu stron finansowych, tych internetowych instytucji nie jest wcale, aż tak dużo), to wybór pożyczki możesz ograniczyć do kilku propozycji, np. korzystając z listy poniżej.

Zanim podpiszesz umową pożyczkową, potencjalny pożyczkodawca ma obowiązek przedstawić Tobie Formularz Informacyjny, w którym znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące kosztów pożyczki.

Sprawdzając wysokość RRSO lub/i całkowity koszt pożyczki może wskazać tę ofertę, która będzie tańsza. Im mniejszy jest bowiem kosz całkowity (RRSO, tym taniej zapłacisz za pożyczenie pieniędzy.

RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) jest wskaźnikiem procentowym w ujęciu rocznym, uwzględniającym koszty zobowiązania (oprocentowanie, prowizje, opłaty dodatkowe), które musisz ponieść na rzecz firmy pożyczkowej w związku z udostępnieniem pożyczki

.

1 Rodzina 500 plus: gov.pl/web/rodzina/rodzina-500-plus.
2 ZUS - Świadczenie wychowawcze 500+ od 2022 roku: zus.pl/-/swiadczenie-wychowawcze-500-od-2022-roku.
3 Kompleksowa ustawa antylichwiarska przyjęta przez rząd: gov.pl/web/sprawiedliwosc/kompleksowa-ustawa-antylichwiarska-przyjeta-przez-rzad.© 2023 Oferta Banków ofertabnkow.pl

 
Ta strona korzysta z plików cookie. Klikając "Zgadzam się", wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie zgodnie z naszą Polityką prywatności.