Szybka konsolidacja kredytów w jeden

Czy możliwe jest przeprowadzenie szybkiej konsolidacji kredytów? Tak, jest to możliwe i nawet szybciej to można przeprowadzić niż zrestrukturyzować pojedyncze umowy kredytowe.

szybka konsolidacja kredytów w jeden

Z reguły, aby zmienić zapisy umowy kredytowej – ponieważ chcielibyśmy zmniejszyć ratę poprzez wydłużenie czasu kredytowania – wymaga złożenia odpowiedniego wniosku, a następnie – nawet 30 dni – czekać na wydanie przez bank decyzji.

W przypadku konsolidacji kredytów, również należy złożyć odpowiedni wniosek kredytowy, ale decyzja może być podjęta w tym samym dniu, konsolidacja może obejmować kilka różnych zobowiązań, a umowa kredytowa podpisana również w tym samym dniu, co złożony wniosek.

Zanim jednak zdecydujemy się na kredyt należy podliczyć raty kredytów, które zamierzamy skonsolidować. Ewentualne można również włączyć limity w kontach i zadłużenie w kartach kredytowych, jeżeli również i te produkty zamierzamy spłacić.

Przy wysokim oprocentowaniu tych dwóch ostatnich produktów kredytowych, niespłacane zadłużenie generuje wysokie odsetki.

Potocznie mówi się, konsolidacja kredytowa, to łączenie (zamiana) aktualnie spłacanych przez kredytobiorcę zobowiązań w jedno nowe. Zasadniczym celem takiego działania jest nie tylko uporządkowanie domowych finansów poprzez zmniejszenie posiadanych zobowiązań kredytowych, ale również i odciążenie domowego budżetu, poprzez zmniejszenie nowej raty.

Dodatkowe informacje na temat kredytów konsolidacyjnych znajdziesz w artykule w serwisie kredytyporownywarka.pl Czy można obniżyć raty kredytu.

Co można połączyć w jeden nowy kredyt przeprowadzając konsolidację kredytów?

Konsolidacja kredytowa obejmuje swoim zakresem bardzo różne zobowiązania spłacane w bankach. W zasadzie są to wszystkie możliwe kredyty, które oferuje bank. Jednak należy sprawdzić, czy bank pozwala skonsolidować te nasze kredyty.

Niekiedy banki wykluczają niektóre zobowiązania i należy mieć to na uwadze. Każdy bank prowadzi niezależną politykę kredytową (w ramach obowiązujących przepisów prawa).

Zobowiązania, które mogą zostać objęte konsolidacją:

W sytuacji, kiedy konsolidowany jest kredyt hipoteczny lub konsolidowane są inne zobowiązania, ale zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości, to mamy do czynienia z kredytem konsolidacyjnym hipotecznym. Bardziej powszechna i szybsza do przeprowadzenia jest konsolidacja gotówkowa.

Kredyt i pożyczka konsolidacyjna gotówkowa jest wyżej oprocentowana od kredytu konsolidacyjnego hipotecznego, ale za to jest szybsza procedura kredytowa. Kwota kredytu i maksymalny czas spłaty nie jest również mały – do 250 tys. zł i na 10 lat. W ramach kredytu konsolidacyjnego można również otrzymać dodatkowe środki na dowolny cel. Jest to spowodowane zmniejszeniem nowej raty i zwiększeniem zdolności kredytowej.

Przyznawanie kredytu konsolidacyjnego możliwe jest tylko z dobrą oceną kredytową

Co daje konsolidacja kredytów? Przede wszystkim jest to obniżenie miesięcznej raty poprzez dłuższy czas spłaty. Zamiast powiedzmy czterech kredytów, jest jeden do regulowania.

Należy jednak mieć na uwadze, że czas spłaty się wydłuża i dlatego rata jest zdecydowanie niższa niż suma poprzednich, a to jednak sprawia, że i zadłużenie wzrośnie, ponieważ większy będzie koszt zapłaconych odsetek.

Rata może również wzrosnąć, kiedy zdecydujemy się na kredyt konsolidacyjny z oprocentowaniem zmiennym. Podwyżka stóp procentowych NBP spowoduje wówczas wzrost oprocentowania kredytu, wzrost raty i kosztów całkowitych. Odwrotna sytuacja zachodzi, kiedy stopy procentowe są obniżane.

Konsolidacja kredytów, pomimo że jest zaciągany nowy kredyt i koszt kredytowy musi wystąpić, to jest jednak chętnie rozpatrywana i wybierana. W szczególności, kiedy wizja zaprzestania płacenia rat staje się bardzo realna. Negatywna historia kredytowa w BIK nie jest aż tak ponura, jak skierowanie sprawy do sądu i egzekucja komornicza.

Dlatego tak ważne jest – w szczególności w obliczu rosnących wydatków i pojawiających się trudności finansowych – podjęcie odpowiednio szybkich działań, kiedy wiarygodność kredytowa jest dobra i mamy odpowiednio wysoką zdolność kredytową.