Tani i korzystny kredyt konsolidacyjny

Tani i korzystny kredyt konsolidacyjny? Można zastanowić się nad konsolidacją kredytową i kredytem konsolidacyjnym.

Spłata pożyczki samochodowej, pożyczki gotówkowej, kredytów ratalnych, razem czy osobno - może doprowadzić do utraty panowanie nad tym co się spłaca, a nierzadko do przeoczenia płatności.

Należy wytypować kredyty i pożyczki, które zostaną skonsolidowane, ale należy jednocześnie wiedzieć, co podlega konsolidacji w danym banku. Najczęściej są to kredyty oraz pożyczki gotówkowe, ale i hipoteczne, samochodowe, a nawet niespłacane zadłużenie w koncie i na kartach kredytowych.

Konsekwencją każdego opóźnienia w płatności raty będzie pogorszenie wiarygodności kredytowej i wydanie odmownej decyzji kredytowej. W szczególności może to być bolesne, kiedy takie finansowanie będzie naprawdę potrzebne.

Kredyt konsolidacyjne nie jest opłacalny, ponieważ jest to nowy kredyt i w związku z tym zostaną naliczone koszty kredytowe. Dodatkowo niższa rata kredytowa zostaje osiągnięta dzięki wydłużeniu czasu, a tym samym rośnie koszt zapłaconych odsetek (oraz całkowity koszt kredytu).

Ponieważ konsolidacja kredytów jest niejednokrotnie konieczna (zredukowanie liczby spłacanych zobowiązań, poprawa płynności finansowej, większa zdolność kredytowa), to należy zrobić wszystko, aby znaleźć korzystny kredyt - porównując oferty i zwracają uwagę na koszt całkowity. Dodatkowo, im lepszą ocenę (kredytową) uzyskasz w banku, to większe możliwości negocjacji zaproponowanych warunków.

Kredyty konsolidacyjne są bardzo często tańsze niż kredyty gotówkowe. Należy również rozróżnić kredyty i pożyczki konsolidacyjne bankowe. W przypadku kredytów konsolidacyjnych bank przeprowadzający konsolidacją spłaca wierzycieli. W przypadku pożyczek konsolidacyjnych robi to pożyczkobiorca w wyznaczonym terminie, ale dzięki temu można zamknąć niespłacone wysoko oprocentowane limity w kontach i w kartach kredytowych.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny ma mniejsze oprocentowanie

Największe oszczędności mogą osiągnąć osoby, które zdecydują się na tzw. konsolidację hipoteczną. Zabezpieczeniem spłaty kredytu jest hipoteka na wybranej nieruchomości. Dla banku jest to duża gwarancja na odzyskanie pieniędzy, nawet wówczas, kiedy kredytobiorca przestanie płacić raty.

Ze względu na ograniczenie ryzyka ponoszonego przez bank, klientowi można zaproponować nie tylko lepsze warunki, ale i jeszcze bardziej wydłużyć czas spłaty.

Oprocentowanie kredytów i pożyczek hipotecznych jest znacznie niższe, niż w przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny:

  • Zabezpieczeniem może być nieruchomość kredytobiorcy lub osoby trzeciej (jeżeli wyrazi na to zgodę).
  • Łącznie z kredytem hipotecznym (mieszkaniowym) mogą zostać skonsolidowane pozostałe kredyty i pożyczki.
  • Jest tańszy niż podobny kredyt gotówkowy, ale: opłacalny jest od wysokich kwot (min. 50 tys. zł) i dodatkowo należy liczyć się z kosztami niebankowymi, np. opłaty notarialne.
  • Czas spłaty może być wydłużony do 30 lat (gotówkowe: maks. 10 lat), a wysokość konsolidacji wynosi do 60-70% wartości nieruchomości (gotówkowe: maks. 200 tys. zł).

Należy trzymać się jednak tego, że skrócenie czasu kredytowania do absolutnego minimum, to mniejszy koszt kredytowy. Jeżeli jednak zdecydujemy się zmniejszyć czas, w jakim będzie spłacane zobowiązanie, to należy liczyć się z wyższymi ratami i jednocześnie będzie wymagana większa zdolność kredytowa.© 2023 Oferta Banków ofertabnkow.pl

 
Ta strona korzysta z plików cookie. Klikając "Zgadzam się", wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie zgodnie z naszą Polityką prywatności.