Tani kredyt konsolidacyjny

Tani kredyt konsolidacyjny w tym samym banku lub w innym banku? Możliwości konsolidacyjnych jest wiele. Kredyty można skonsolidować w tym samym banku co posiadane konto, ale dobrze jest również zapoznać się z innymi ofertami kredytowymi. Kto wie, może okazać się, że w innym banku, w promocji będzie taniej.

tani kredyt konsolidacyjny

W przypadku kiedy mamy wiele zobowiązań kredytowych i są one zbyt dużym obciążaniem dla finansów domowych, to z pewnością można zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym.

Konsolidacja polega na tym, że nowym kredytem, bank spłaca Twoje zobowiązania przedstawione do konsolidacji. Tych pieniędzy nie otrzymujemy na konto, ponieważ to bank spłaca naszych wierzycieli, ale za to my mamy tylko jeden kredyt i tylko w tym banku, w którym ten kredyt zaciągnęliśmy.

Oczywiście warunek jest taki, że skonsolidowane zostały wszystkie zobowiązania bankowe.

Rodzaje kredytów konsolidacyjnych

Wyróżnić można:

  • kredyty konsolidacyjne gotówkowe i hipoteczne oraz
  • tradycyjne i przez internet.

Kredyty konsolidacyjne gotówkowe są najbardziej powszechne i popularne, ponieważ przypominają nie tylko zwykłe kredyty gotówkowe, ale i nie jest konieczne zabezpieczenie hipoteczne. A takie już zabezpieczenie spłaty kredytu, na hipotece nieruchomości, jest wymagane w przypadku kredytów konsolidacyjnych hipotecznych.

Plusy konsolidacji kredytów

Co jest zasadniczym plusem konsolidacji? Oczywiście to, że pozwala na „połączenie” kredytów w jeden i obniżenie raty kredytowej. Jest to możliwe przede wszystkim poprzez wydłużenie okresu kredytowania (w mniejszym stopniu od niższego oprocentowania, ale jest to również istotne).

Wysokość oprocentowania nominalnego jest różna w poszczególnych bankach i zależy przede wszystkim od polityki banku. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że dłuższy okres spłaty, to wyższa suma odsetek, a tym samym rośnie i całkowity koszt kredytowy.

Oprocentowanie nominalne kredytów i pożyczek konsolidacyjnych jest w granicach ok. 8,69% – 13,00%. Najczęściej niższe oprocentowanie jest oferowane w propozycjach promocyjnych.

Tani kredyt konsolidacyjny w tym samym banku? Oferty kredytów

Zanim jednak zadecydujesz czy skorzystać z oferty banku, warto jest zwrócić chociażby na pewien wycinek dostępnych propozycji. Kredyty konsolidacyjne znajdziesz w każdym banku, ale nie wszystkie są warte uwagi ze względu na koszty i mało atrakcyjną ofertę. Poniżej znajduje się kilka propozycji, na które w szczególności warto jest zwrócić uwagę.

Tagi: oferty tanich kredytów konsolidacyjnych, banki i tani kredyt konsolidacyjny, kredyt konsolidacyjny gotówkowy.

Po zapoznaniu się z aktualną ofertą banków i kredytów konsolidacyjnych, można wysłać wniosek kontaktowy do banków – pracownik do nas przedzwoni, a po sprawdzeniu wstępnej zdolności kredytowej, przedstawi ofertę.

Co można skonsolidować w banku? Jakie kredyty i pożyczki?

Konsolidacji podlegają kredyty gotówkowe, pożyczki gotówkowe, kredyty samochodowe, kredyty konsolidacyjne, kredyty mieszkaniowe hipoteczne (kredyt konsolidacyjny hipoteczny), kredyty ratalne oraz zadłużenie w rachunkach ROR i na kartach kredytowych.

Należy jednak wziąć pod uwagę, że nie każdy bank skonsoliduje każdy przedstawiony kredyt. Banki prowadząc własną politykę kredytową, określają co można skonsolidować, a czego nie. I takie informacje na pewno znajdziemy na stronie ofertowej banku.

Co ciekawe, w niektórych bankach można złożyć wniosek kredytowy i „przenieść” jeden kredyt, jeżeli zamierzamy skorzystać z dodatkowej gotówki. Kredyty i pożyczki, które zamierzamy skonsolidować mogą być spłacane w różnych bankach.

Kredyt oddłużeniowy nowe życie

Oddłużeniowy kredyt – tak potocznie nazywany jest kredyt konsolidacyjny. I nie jest to zgodne z prawdą, ponieważ konsolidacja nie oddłuża, ale jedynie w pewnym zakresie pomaga osobom zadłużonym w poprawie ich płynności finansowej.

Umożliwia zatem spłatę licznych zobowiązań kredytowych, ale wyłącznie tym osobom, które mają zdolność kredytową. Kiedy zdecydujesz się na kredyt konsolidacyjny w momencie kiedy już od pewnego czasu nie regulujesz rat kredytowych, to możesz być pewien, że na żaden kredyt, w żadnym banku, nie masz co liczyć.

Decyzja o konsolidacji powinna znacznie wyprzedzać fakty, to znaczy powinna być podjęta w sytuacji, kiedy:

  • przewidujemy, że w niedalekiej przyszłości mogą pojawić się problemy z terminowym regulowaniem rat kredytowych,
  • spłacamy kredyty i pożyczki, ale suma rat jest zbyt dużym obciążeniem dla naszych finansów,
  • zamierzamy wziąć kolejny kredyt, np. na remont mieszkania. Banki oferują konsolidację z możliwością uzyskania dodatkowej gotówki.

Konsolidacja to nie tylko same plusy

Czy wiesz, że konsolidację kredytów pozwala poprawić zdolność kredytową oraz płynność finansową? Ale, co już zostało napisane powyżej, jeżeli nie posiadasz zdolności, to kredytu nie otrzymasz. Nie korzystaj z kalkulatorów do szacowania zdolności kredytowej, bo wyniki, które otrzymasz, nie są poprawne. Skontaktuj się z bankiem, który wyliczy ją dokładnie i dopiero wówczas przedstawi ofertę kredytową.

Podobnie jest także z wiarygodnością kredytową: pozytywna historia kredytowa w BIK jest warunkiem koniecznym, aby wniosek kredytowy mógł zostać rozpatrzony pozytywnie.

Kredyt konsolidacyjny, to oczywiście plusy (jeden kredyt, jeden termin płatności, niższa rata), ale jest również kilka minusów.

Podstawowy minus jest taki, że w ogólnym rozliczeniu kredyt taki będzie droższy. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ obniżka raty kredytowej jest możliwa tylko poprzez wydłużenie okresu kredytowania. Jeżeli ma to być znaczące obniżenie raty, to konieczne będzie znaczne wydłużenie okresu spłaty (więcej miesięcznych rat). Natomiast dłuższy czas przez który regulujemy zobowiązanie, to większe odsetki od kredytu.

Innym dodatkowym kosztem może być także prowizja za udzielenie kredytu, ubezpieczenie lub opłaty związane z wcześniejszą spłatę posiadanych kredytów.

Przed podjęciem decyzji o kredycie należy zatem dokładnie sprawdzić szczegóły oferty kredytowej.

Jaki kredyt konsolidacyjny

Najczęstsze zapytania dot. kredytów konsolidacyjnych w ostatnich kilku miesiącach: