W którym banku najłatwiej o kredyt gotówkowy?

Wbrew temu co można by było oczekiwać, nie jest wcale trudno otrzymać kredyt w banku. Ale gdzie będzie najłatwiej? Trudno to zweryfikować, ze względu na to, ze każdy bank stosuje własne procedury i warunki na jakich udziela kredytowania. Jedno jest jednak pewne: pozytywna ocena kredytowa, umożliwia otrzymanie odpowiedniego finansowania praktycznie w każdym banku.

w którym banku najłatwiej o kredyt gotówkowy

Z pewnością bardzo szybko, z minimalnymi formalnościami, taki kredyt gotówkowy na dowolny cel uzyskamy w banku, w którym mamy rachunek i regularne wpływy.

Czy będzie to jednak kredyt na dobrych warunkach? Konieczne będzie porównanie ofert bankowych. Założyć jednak można, że niekoniecznie musi to być najlepsza propozycja z najlepszych, ponieważ niektóre z banków oferują promocyjne kredyty gotówkowe dla nowych klientów (z obniżonym oprocentowaniem i bez konieczności zakładania konta).

Dlaczego porównywać kredyty gotówkowe?

Warto czy nie warto porównywać kredyty? A może to tylko strata czasu?

Jeżeli mamy czas i nie spieszy się nam z uzyskaniem odpowiedniego finansowania, to warto poświęcić kilka dodatkowych dni, aby przeanalizować przynajmniej dwie oferty kredytowe, aby wybrać korzystniejszy kredyt.

Tylko z takim podejściem możliwe jest wybranie banku, w którym taniej pożyczymy pieniądze.

Na co zwrócić uwagę wybierając kredyt gotówkowy? Na koszty podstawowe oraz koszt całkowity kredytu (oraz RRSO). Na całkowity koszt kredytu gotówkowe najczęściej składają się odsetki (zależące m.in. od wysokości oprocentowania) oraz koszty i opłaty dodatkowe. Może to być np. prowizja kredytowa, opłata za rozpatrzenie wniosku, polisa ubezpieczeniowa, itp.

Porównując zatem dwie oferty kredytowe pod względem kosztów całkowitych, przy takich samych parametrach kredytu, można wskazać tę ofertę, która będzie najtańsza.

Który bank najchętniej udzieli kredytu?

Proces ubiegania się o finansowanie w postaci kredytu gotówkowe jest realizowany przez banki w podobny sposób. Nie tylko, że konieczne jest złożenie wniosku kredytowego wraz ze wszystkimi niezbędnymi dokumentami, ale wymagana jest dobra ocena kredytowa.

Ocena zdolności kredytowej jest przeprowadzana przez każdy bank (jest to obowiązek prawny), podobnie jak sprawdzenie historii w BIK.

Oba wymienione elementy składają się na ostateczną (indywidualną) ocenę kredytową. Zarówno zdolność do spłaty zobowiązania musi być wystarczająca, a wiarygodność kredytowa pozytywna, aby uzyskać pozytywną decyzję.

Wydana decyzja nie oznacza automatycznego przekazania pieniędzy klientowi. Zanim to nastąpi musi zostać podpisana umowa.

Jak długo się czeka na kredyt gotówkowy?

To jak szybko otrzymamy środki finansowe z kredytu, zależy od kilku czynników. Czas na rozpatrzenie wniosku i wydanie decyzji, zwłaszcza w przypadku kredytów i pożyczek gotówkowych, nie jest długi.

Podstawowe czynniki, które mogą o tym decydować:

  • rodzaj kredytu (gotówkowy, pożyczka gotówkowa hipoteczna, limit w koncie), o który się ubiegamy,
  • wysokość kredytu,
  • „kolejka w banku” – liczba składanych wniosków kredytowych w tym czasie w danym banku,
  • przy nie najlepszej ocenie kredytowej lub długim okresie kredytowania mogą być wymagane dodatkowe zabezpieczenia.

Który bank najszybciej udzieli kredytu gotówkowego? Nie można wskazać konkretnego banku, ale z pewnością nie są to czasy, kiedy mijały tygodnie od momentu złożenia wniosku do wypłaty środków. Obecnie są dostępne kredyty gotówkowe przez internet, a także szybkie pożyczki pozabankowe. A więc wybór jest duży, przy czym jednak należy pamiętać, że kredyt lub pożyczka gotówkowa z banku będzie zdecydowanie tańsza niż jakakolwiek pożyczka niebankowa.