Wiedza finansowa

Poniżej znajdują się linki do artykułów na stronie bloga w porządku alfabetycznym. Poruszane tematy dotyczą wielu kwestii, jednak przede wszystkim są to sprawy dotyczące kredytów i pożyczek bankowych. Jak pożyczać z sensem, aby wybrać jak najtaniej? Jakie wybrać w banku w najkorzystniejsze konto bankowe? Co to oznacza, że kredyt jest tani lub drogi? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w serwisie.

wiedza finansowa B

Bank Pekao i pożyczka gotówkowa. Propozycja banku w ofercie promocyjnej. A pożyczka? Nawet do 250 000 zł!

wiedza finansowa C

Co podlega konsolidacji i co można połączyć w jeden kredyt. Tak to konsolidacja kredytowa, czyli łączenie kredytów w jeden nowy.
Co to jest kredyt hipoteczny i oferty banków i pośredników finansowych. Jeżeli szukasz kredytu na zakup mieszkanie lub domu, to warto oferty sprawdzić.
Co to jest zdolność kredytowa i jakie czynniki na nią wpływają. O zdolności kredytowej większość kredytobiorców słyszała, ale nie o wszystkim…
Czy konsolidacja zadłużeń bankowych ma jakieś wady? Ależ skąd! Konsolidacja kredytów nie ma wad. Problem leży gdzieś indziej, a mianowicie w kredycie!
Czy warto wziąć teraz kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem? I nikt nie odpowie tak lub nie. Wybór oprocentowania kredytu, jeżeli jest to możliwe, zależy od kilku istotnych czynników.

wiedza finansowa D

Dobry kredyt gotówkowy w banku. Dobry, korzystny, atrakcyjny… Czyli w zasadzie jaki?

wiedza finansowa I

Ile kredytów można skonsolidować w ramach kredytu konsolidacyjnego? Niektórzy mówią, że dwa lub więcej… Ale można przenieść również jeden kredyt i nie ma tutaj mowy o kredycie refinansowym.
Ile można pożyczyć? Kredyt gotówkowy. Bardzo dużo! Pożyczka czy kredyt gotówkowy może sięgnąć nawet i 250 000 zł! Ale kogo na taki kredyt stać?

wiedza finansowa J

Jaka jest różnica: kredyt a pożyczka Bardzo duża, taka jak pomiędzy, no, np. motorem a samochodem, albo piłą do metalu i do drewna.
Jakie konto bankowe w 2022 roku? Oczywiście tylko takie, które będzie odpowiadało na nasze potrzeby i oczekiwania.
Jak można zmniejszyć ratę kredytu lub kredytów? Jest kilka opcji oferowanych przez banki. Po niektóre z nich należy zapytać, bo bank nie zaoferuje ich.
Jednoosobowa działalność gospodarcza i konto firmowe z premią. Zapoznać się zawsze można, a kto wie, może i warto takie konto firmowe założyć?

wiedza finansowa K

Kiedy warto zdecydować się na wzięcie kredytu konsolidacyjnego? Jest kilka ważnych przesłanek, które wymagają przemyślenie takiej decyzji.
Komu opłaca się wziąć kredyt konsolidacyjny w banku? Takie pytanie można również odwrócić i zapytać się czy kredyt się opłaca wziąć?
Konsolidacja kredytów jak działa w praktyce? Bo w teorii to jest bardzo proste: łączenie czy zamiana kilku kredytów w jeden.
Konsolidacja kredytów gotówkowych z hipotecznym. Kiedy to ma sens? Obniżenie raty przy rosnących stopach procentowych?
Konsolidacja kredytu hipotecznego z kredytem gotówkowym. A czy można ewentualnie skonsolidować tylko takie dwa kredyty?
Korzyści a konsolidacja kredytów. Korzyści są zasadnicze i można wymienić trzy podstawowe. Pozostałe są już tylko pochodną tych trzech.
Kredyt gotówkowy a kredyt hipoteczny. Są jakieś różnice pomiędzy tymi kredytami? Czy można kupić mieszkanie za kredyt gotówkowy lub wyremontować mieszkanie z kredytem hipotecznym?
Kredyt gotówkowy a kredyt odnawialny. Sytuacja finansowa może być różna, ale i potrzeby także. Niekiedy lepiej się sprawdza kredyt gotówkowy, a niekiedy odnawialny.
Kredyt gotówkowy a pożyczka gotówkowa bankowa lub niebankowa. Potocznie, kiedy mowa jest o finansowaniu gotówkowym, oba te produkty są traktowane jednakowo. Czy to jest prawidłowe podejście?
Kredyt gotówkowy bez prowizji w promocji. To coraz częstsza praktyka w okresie wysokich stóp procentowych. Promocyjny kredyt gotówkowy z prowizją 0%!
Kredyt gotówkowy – warunki jakie należy spełniać, aby dostać kredyt w banku. Jest ich kilka. A właściwie to dwa najważniejsze.
Kredyt gotówkowy w ofercie banków. Najnowsze, zawsze aktualne ofert kredytowe w bankach. A właściwie są to propozycje kredytów.
Kredyt gotówkowy? Pięć rzeczy, o których należy zawsze pamiętać I to zanim umowa kredytowa zostanie z bankiem podpisana.
Kredyt gotówkowy, pożyczka w niepewnych czasach. A tak jest obecnie – jesienią 2022 r. – kiedy sytuacja na świecie ogólna i finansowa wielu gospodarstw nie wygląda najlepiej.
Kredyt konsolidacyjny. W banku. Podstawowe informacje o produkcie finansowym oferowanym przez banki: kredycie konsolidacyjnym. Tylko najważniejsze fakty.
Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń. Jest to kredyt konsolidacyjny gotówkowy. W przeciwieństwie do konsolidacyjnego hipotecznego, nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń spłaty.
Kredyt konsolidacyjny co znaczy dla ciebie? Ściśle związany z konsolidacją kredytowa. Konsolidacja kredytów, to działania zmierzające do ograniczenia liczby spłacanych zobowiązań bankowych.
Kredyt konsolidacyjny dla osób zadłużonych. Niekiedy są to dwa małe kredyty, a niekiedy kilka lub nawet i kilkanaście! Może to być bardzo wysoki kredyt, ale również i niewiele przekraczający zwykły kredyt gotówkowy. Ale ważne: potencjalny kredytobiorca musi mieć zdolność i dobry BIK.
Kredyt konsolidacyjny jako odpowiedź na wysokie raty. Pewnie może to być tak traktowane: zmniejszyć ratę i odciążyć budżet. Ale nowa rata i tak może wzrosnąć…
Kredyt konsolidacyjny opłaca się wziąć. Nie opłaca się! Jest kilka powodów, ale jeden jest najważniejszy. Tylko, że w konsolidacji nie o to chodzi…
. Najczęściej jest to samochód, czasami motor, ale wachlarz możliwości, na co może zostać przeznaczony, jest szeroki.
Kredyty gotówkowe porównywarka kredytowa. To nie jest ranking! To nie jest zestawienie najtańszych kredytów gotówkowych w banku! Dlaczego? Odpowiedź w artykule.
Kredyty i pożyczki odpowiedzi na pytania. Taki FAQ, czyli odpowiedzi hasłowe na często zadawane pytania, w stylu: co to jest, co to znaczy?

wiedza finansowa N

Na co w szczególności zwrócić uwagę wybierając kredyty, pożyczki gotówkowe. Nie tylko rzecz o produktach bankowych. Dotyczy również i tych pozabankowych, bo łączy je jedno: koszt kredytowy.
Na jaki cel przeznaczysz kredyt gotówkowy? Na każdy, tylko nie może to być działalność gospodarcza. Osobna prowadząca działalność gospodarczą, również taki kredyt gotówkowy na cele konsumpcyjne, może otrzymać.
Najważniejsze plusy jakie daje konsolidacja kredytów. Tych plusów czy zalet konsolidacji kredytów jest kilka. A jeżeli napiszemy, że kredyt konsolidacyjny nie ma żadnych zalet? Zgodzisz się z takim stwierdzeniem?

wiedza finansowa O

Oferta bankowa i kredyty gotówkowe. Oferta banków jest bardzo szeroka. Od 1000 zł na 12 miesięcy, aż po 250 tys. zł na 10 lat. Przez internet i tradycyjnie w placówce bankowej.

wiedza finansowa P

Po co dokonywać konsolidacji kredytów? Po to, aby zmniejszyć nową ratę, a tym samym zwiększyć budżet rozporządzalny. Ale i są również koszty z tym związane.
Porównywarka kredytowa kredyt gotówkowy. Nie jest to ranking kredytów. Nie wskazuje najtańszych kredytów. To po co z takiej porównywarki korzystać?
Pożyczka gotówkowa, którą można przeznaczyć na dowolny cel. Każdą pożyczkę gotówkową można przeznaczyć na cel dowolny, pod warunkiem, że nie jest to działalność gospodarcza.
Pożyczka gotówkowa ratalna w firmie pożyczkowej internetowej. Droga lub bardzo droga! Jeżeli spojrzysz na koszty takiej pożyczki i porównasz je z podobną bankową, to czy jest sens pożyczać?

wiedza finansowa S

Spłacasz wiele kredytów, a jednocześnie suma rat jest za duża? To co zrobić? Są dwie możliwości: restrukturyzowanie wszystkich kredytów lub ich skonsolidowanie.

wiedza finansowa T

Tani, to na pewno korzystny kredyt konsolidacyjny. Jak zresztą i każdy inny kredyt. Im mniej trzeba oddać, tym mniej płacimy za pożyczone pieniądze.
Tani kredyt konsolidacyjny, to brak prowizji kredytowej, ale również i niskie oprocentowanie kredytu. To jest tylko możliwe w promocji kredytowej.

wiedza finansowa W

W jakim banku kredyt gotówkowy? Najlepiej jest wziąć kredyt lub pożyczkę gotówkową w banku, w którym cena za pożyczone pieniądze jest najmniejsza. Jak to sprawdzić?
Wysoka inflacja, to wysokie raty kredytów. Jest to spowodowane tym, że rosną stopy procentowe. Tym samym rośnie i oprocentowanie nominalne kredytów i raty kredytowe.