Kredyt gotówkowy a pożyczka gotówkowa w banku

Kredyt gotówkowy a pożyczka gotówkowa w banku lub w firmie pożyczkowej. Potocznie, w życiu codziennym zamiennie stosujemy oba terminy, nie zastanawiając się w gruncie rzeczy, czy kredyt gotówkowy różni się od pożyczki gotówkowej. A jeżeli tak, to w jaki sposób>

To w takim razie, jaka jest różnica między kredytem gotówkowym a pożyczką gotówkową?

Regulacje prawne:

Forma zawarcia:

Przedmiot finansowania:

Przeznaczenie:

Kontrola wykorzystania środków:

Kredyt i pożyczka, a kredyt konsumencki

Ustawa o kredycie konsumenckim zawiera regulacje prawne dotyczące zasad zawierania i wykonywania umów o kredyt lub pożyczkę z konsumentami.

Podstawowym celem ustawy było wprowadzenie w polskim systemie prawnym odpowiednich regulacji, który dotyczyłyby funkcjonowania rynku finansowego i zwiększyłyby poziom ochrony interesów konsumentów dokonujących czynności prawnych z różnymi instytucjami finansowymi (banki, instytucje finansowe).

Przez umowę o kredyt konsumencki rozumie się umowę o kredyt:

który kredytodawca w zakresie swojej działalności udziela lub zobowiązuje się wobec konsumenta do jego udzielenia.

Za umowę o kredyt konsumencki uważa się w przede wszystkim:

Ustawy o kredycie konsumenckim nie stosuje się do:


1 Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (t.j.: Dz.U. z 2012 r. poz. 1376, z późn. zm.), dalej: ustawa - Prawo bankowe.© 2023 Oferta Banków ofertabnkow.pl

 
Ta strona korzysta z plików cookie. Klikając "Zgadzam się", wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie zgodnie z naszą Polityką prywatności.