Pożyczka gotówkowa na dowolny cel

Pożyczka gotówkowa na dowolny cel pomoże zarówno w nagłych i niespodziewanych wydatkach, jak i w tych zaplanowanych. Jeżeli wyznaczony cel przekracza Twoje możliwości finansowe, to można rozważyć wzięcie pożyczki gotówkowej. Ale musisz jednak zaakceptować, że dana rzecz lub usługa, w rzeczywistości będzie kosztować więcej.

Pożyczkę gotówkową można przeznaczyć na dowolny cel: konieczny remont mieszkania, kupno samochodu, montaż klimatyzacji w domu czy wydatki związane ze zorganizowaniem wesela. W przypadku pożyczki gotówkowej, a w przeciwieństwie do kredytu, w umowie nie jest zapisane, na co może być przeznaczona pożyczka. Pieniądze nie mogą być tylko wykorzystane na cele związane z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, małą lub średnią firmę i poszukujesz pożyczki gotówkowej na firmę, zapoznaj się z pożyczkami gotówkowymi dla firm.

Pożyczki gotówkowe są jednymi z najbardziej popularnymi produktami kredytowymi. Charakteryzują się między innymi:

Pamiętać jednak należy o jednym: pożyczka gotówkowa kosztuje. A w sytuacji, kiedy stopy procentowe rosną, to również i oprocentowanie takich pożyczek rośnie, a tym samym i koszt płaconych odsetek. Warto zatem nie tylko sprawdzić propozycje w bankach, ale i szukać pożyczek gotówkowych w promocji i porównywać oferty w bankach.

Pożyczka gotówkowa i dowolny cel finansowy

Już jest wiadome: pożyczkę gotówkową można przeznaczyć na dowolny cel. Niekiedy jednak lepiej jest również rozważyć inne możliwości.

Pożyczka gotówkowa, a zdolność kredytowa

Nie ma możliwości, aby uzyskać pożyczkę gotówkową bez zdolności kredytowej. Jest to czynnik absolutnie niezbędny i konieczny, aby wniosek został rozpatrzony pozytywnie.

Więcej na temat oceny kredytowej przeczytasz w artykule: Co to jest zdolność kredytowa i co na nią wpływa?.

Zdolność kredytowa jest brana pod uwagę zarówno przez banki, jak i firmy pożyczkowe. Ale to nie tylko możliwości spłaty konkretnego zobowiązania są brane pod uwagę przy ocenie kredytowej, ale również i ocena wiarygodności kredytowej.

Zły BIK, czyli negatywna historia kredytową, to praktycznie zerowe szanse na pożyczkę czy kredyt w banku. Jeśli jesteś zdeterminowany i potrzebujesz pieniędzy, to można szukać takiej pożyczki gotówkowej BEZ BIK w firmach pożyczkowych.

Pożyczka gotówkowa bez BIK - historia kredytowa nie jest brana pod uwagę lub ma niewielki wpływa na decyzję o udzieleniu pożyczki.

Jest jednak jedno ALE: taka pożyczka będzie na pewno znacznie droższa niż podobna pożyczka uzyskana w banku. Nie ma wielkiego problemu, jeżeli jest to niewielka kwota i wiesz, że ze spłatą sobie poradzisz. Jednak, kiedy jest to już duża pożyczka i do tego ratalna, to warto nie dwa, ale i trzy razy zastanowić się nad zaciągnięciem takiego zobowiązania.

Pośpiech i emocje nie są dobrymi doradcami. Jeżeli masz wątpliwości czy uda się Tobie spłacić pożyczkę, to lepiej nie pożyczać, a stare zobowiązania restrukturyzować, kontaktując się z wierzycielami.

Pamiętaj, że żadna pożyczka gotówkowa nie rozwiązuje problemów finansowych. Daje jedynie możliwość szybszego, ale i w ostateczności również i droższego, zrealizowania pewnych planów i zamierzeń.© 2023 Oferta Banków ofertabnkow.pl

 
Ta strona korzysta z plików cookie. Klikając "Zgadzam się", wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie zgodnie z naszą Polityką prywatności.