Pożyczka gotówkowa na dowolny cel

Pożyczka gotówkowa na dowolny cel pomoże zarówno w nagłych i niespodziewanych wydatkach, jak i w tych zaplanowanych. Jeżeli wyznaczony cel przekracza Twoje możliwości finansowe, to można rozważyć wzięcie pożyczki gotówkowej. Ale musisz jednak zaakceptować, że dana rzecz lub usługa, w rzeczywistości będzie kosztować więcej.

pożyczka gotówkowa na dowolny cel

Pożyczkę gotówkową można przeznaczyć na dowolny cel: konieczny remont mieszkania, kupno samochodu, montaż klimatyzacji w domu czy wydatki związane ze zorganizowaniem wesela. W przypadku pożyczki gotówkowej, a w przeciwieństwie do kredytu, w umowie nie jest zapisane, na co może być przeznaczona pożyczka. Pieniądze nie mogą być tylko wykorzystane na cele związane z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, małą lub średnią firmę i poszukujesz pożyczki gotówkowej na firmę, zapoznaj się z pożyczkami gotówkowymi dla firm.

Pożyczki gotówkowe są jednymi z najbardziej popularnymi produktami kredytowymi. Charakteryzują się między innymi:

 • minimalnymi formalnościami,
 • szybką procedurą rozpatrywania wniosków,
 • możliwością wnioskowania również przez internet,
 • brakiem zabezpieczeń na nieruchomości – pożyczka gotówkowa hipoteczna jest pożyczką zabezpieczoną na hipotece nieruchomości,
 • oferowane są również pożyczki gotówkowe bez zaświadczeń,
 • maksymalna wysokość pożyczki gotówkowej bankowej dla konsumenta może wynosić nawet i 250 000 zł!
 • pożyczki gotówkowe oferowane są nie tylko przez banki, ale również i SKOK-i czy firmy pożyczkowe (chwilówki i pożyczki ratalne).

Pamiętać jednak należy o jednym: pożyczka gotówkowa kosztuje. A w sytuacji, kiedy stopy procentowe rosną, to również i oprocentowanie takich pożyczek rośnie, a tym samym i koszt płaconych odsetek. Warto zatem nie tylko sprawdzić propozycje w bankach, ale i szukać pożyczek gotówkowych w promocji i porównywać oferty w bankach.

Przeczytaj również w serwisie kredytyporownywarka.pl Czy warto teraz brać kredyt gotówkowy?


Pożyczka gotówkowa i dowolny cel finansowy

Już jest wiadome: pożyczkę gotówkową można przeznaczyć na dowolny cel. Niekiedy jednak lepiej jest również rozważyć inne możliwości.

 • Nagłe i nieoczekiwane wydatki: nie masz wystarczającej gotówki, to pożyczka gotówkowa może Tobie pomóc, aby zaradzić krótkoterminowym kłopotom. Pamiętaj jednak, że pożyczkę należy oddać w określonym terminie lub spłacać w ratach. Jeżeli nie będziesz dysponował środkami na spłatę zadłużenia, to mały kłopot może przerodzić się w duże problemy!
 • Konsolidacja kredytów i pożyczek gotówkowych. Kiedy spłacasz kilka różnych zobowiązań bankowych (ale i również pożyczki gotówkowe w firmach pożyczkowych), to możliwe jest ich skonsolidowanie w jedno zobowiązanie i zmniejszenie nowej raty. Konsolidacja kredytowa pozwala na poprawę płynności finansowej. Od pożyczki gotówkowej lepszą opcją jest pożyczka konsolidacyjna bankowa lub kredyt konsolidacyjny.
 • Z pożyczki gotówkowej można również sfinansować zakup ruchomości, np. samochód, motor czy łódź. Czasami jednak lepszą opcją jest kredyt samochodowy – jest tańszy, ale w niektórych przypadkach można wziąć pod uwagę właśnie pożyczkę gotówkową na zakup samochodu. Przeczytaj: Kredyt samochodowy? Kredyt na zakup samochodu
 • Małe, cykliczne wydatki? Zamiast pożyczki gotówkowej być może lepiej rozważyć limit w koncie lub kartę kredytową. Pamiętaj jednak, że wykorzystany i nie spłacany limit w koncie jest wysoko oprocentowany, podobnie jak i rozłożenie na raty zadłużenia w karcie kredytowej. Opcją dla spłaty limitów w kartach i na kontach może być również wspomniana pożyczka konsolidacyjna.

Pożyczka gotówkowa, a zdolność kredytowa

Nie ma możliwości, aby uzyskać pożyczkę gotówkową bez zdolności kredytowej. Jest to czynnik absolutnie niezbędny i konieczny, aby wniosek został rozpatrzony pozytywnie.

Więcej na temat oceny kredytowej przeczytasz w artykule: Co to jest zdolność kredytowa i co na nią wpływa?.

Zdolność kredytowa jest brana pod uwagę zarówno przez banki, jak i firmy pożyczkowe. Ale to nie tylko możliwości spłaty konkretnego zobowiązania są brane pod uwagę przy ocenie kredytowej, ale również i ocena wiarygodności kredytowej.

Zły BIK, czyli negatywna historia kredytową, to praktycznie zerowe szanse na pożyczkę czy kredyt w banku. Jeśli jesteś zdeterminowany i potrzebujesz pieniędzy, to można szukać takiej pożyczki gotówkowej BEZ BIK w firmach pożyczkowych.

Pożyczka gotówkowa bez BIK – historia kredytowa nie jest brana pod uwagę lub ma niewielki wpływa na decyzję o udzieleniu pożyczki.

Jest jednak jedno ALE: taka pożyczka będzie na pewno znacznie droższa niż podobna pożyczka uzyskana w banku. Nie ma wielkiego problemu, jeżeli jest to niewielka kwota i wiesz, że ze spłatą sobie poradzisz. Jednak, kiedy jest to już duża pożyczka i do tego ratalna, to warto nie dwa, ale i trzy razy zastanowić się nad zaciągnięciem takiego zobowiązania.

 • Oprocentowanie pożyczek niebankowych jest wysokie, bardzo często sięga maksymalnemu dopuszczalnemu limitowi.
 • Nie tylko oprocentowanie jest wysokie, ale również koszty pozaodsetkowe.
 • Korzystanie z szybkich pożyczek pozabankowych, a przede wszystkim z możliwości ich szybkiego uzyskania i bardziej liberalnego podejścia do pożyczkobiorców, może przyczynić się do wpadnięcie w spiralę zadłużenia.

Pośpiech i emocje nie są dobrymi doradcami. Jeżeli masz wątpliwości czy uda się Tobie spłacić pożyczkę, to lepiej nie pożyczać, a stare zobowiązania restrukturyzować, kontaktując się z wierzycielami.

Pamiętaj, że żadna pożyczka gotówkowa nie rozwiązuje problemów finansowych. Daje jedynie możliwość szybszego, ale i w ostateczności również i droższego, zrealizowania pewnych planów i zamierzeń.